Wpis z mikrobloga

Serdecznie dziękuję wszystkim za komentarze odnośnie wczorajszego wpisu, a właściwie tekstu, który moderacja z jakiegoś powodu usunęła nawet mnie o tym nie informując. W dodatku dali mi shadowbana :D Żałosne. Smutnym faktem jest, że większość negatywnych komentarzy kierowana była bezpośrednio do mnie, jakim to nie jestem gimbusem, chamem, prostakiem itd. itd. - wymieniać można długo. I tylko na to było stać większość komentujących - argumentów przeciwko były śladowe ilości i z tym próbowałem dyskutować. No cóż, nie dziwię się - ciężko przeczyć, nie tyle tezom, co praktycznie faktom, jakie przedstawiłem. I ogromny ból dupki komentujący mogli jedynie załagodzić epitetami w moim kierunku :) Słabiutko. Kopia wpisu, niestety bez widocznych spoilerów, znajduje się tutaj.

Zanim znów zaczniecie mnie obrażać i próbować bawić się w psychologa - ja naprawdę mam to w dupie. Nie znacie mnie, nie wiecie jaki jestem na co dzień, jak funkcjonuję w społeczeństwie. Wielu myśli podobnie do mnie, z tym że ja po prostu nie bałem się dosadnie tego przedstawić. I gwoli wyjaśnienia - nie jestem żadnym wojującym gimboateistą - znudziło mi się to już dawno temu, wymaga zbyt wiele zachodu i głównym efektem jest zrażanie ludzi do siebie. Tyle że tutaj to mnie nie martwi, bo nie wiecie kim jestem, nie znacie mojej tożsamości i jedyne co możecie, to pocałować mnie w dupę. Niestety tylko wirtualnie :(. NO ELO.
#bekazkatoli #religia #chrzescijanstwo #wiara #jezus #ateizm
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Durb: niczego konkretnego. Wrzuciłem to po kilku piwach pod wpływem zachcianki, z nudów :D Przerwa w odpisywaniu była bo kumpel wpadł. Później to już było po jakichś siedmiu... na tym zakończyłem wieczór ;p
  • Odpowiedz
@nihon: Mój komentarz poleciał razem z wpisem, to może jak ktoś nie dotarł do tego w twoim wywodzie to wrzucę najmądrzejsze zdanie z niego:

Po co powstał Nowy Testament? Skoro ta religia jest tak zajebista?! Może dlatego, że ludzie mimo hamowania rozwoju przez wieki przez religię byli w stanie w końcu rozwinąć naukę na tyle, by te #!$%@?ńce przestały zabijać ludzi, bo dowody np. na obrót Ziemi wokół słońca były
  • Odpowiedz
@rpawelek: fakt, jak teraz to czytam to brzmi to głupio i może sugerować to, że tak uważam. Źle się wyraziłem (efekt piwa) - bardziej mi chodziło o to, ze Nowy Testament powstał przez rozwój nauki (tzn. Kościół został zmuszony do zreformowania swoich nauk) i że wiele kontrowersji nie nadawało się do głoszenia (co samo w sobie jak dla mnie świadczy o niekonsekwencjach i nieścisłościach w religii - jeden z miliona
  • Odpowiedz
@Durb: bez przesady. Nikt nie jest debilem na tyle, by uważać, że Nowy Testament powstał przez teorie Kopernika :D Nawet nie chce mi się sprawdzać dat, ale jestem pewien, że to było dużo wcześniej...
  • Odpowiedz
bardziej mi chodziło o to, ze Nowy Testament powstał przez rozwój nauki i że wiele kontrowersji nie nadawało się do głoszenia


Ale to dalej jest dalekie od jakichkolwiek faktów. Wiesz, kiedy Nowy Testament powstał? Wymień chociaż kilka tych kontrowersji, które w tamtych czasach nie nadawały się do głoszenia, bo rozwój nauki którejkolwiek zaprzeczył.

Nawet nie chce mi się sprawdzać dat, ale jestem pewien, że to było dużo wcześniej...

xD
  • Odpowiedz
@nihon: masz pretensje, że inni obrażają ciebie, ale twój tekst jest przecież najeżony obelgami w stronę katolików, wierzących i w ogóle ludzi, którzy nie zgadzają się z twoimi poglądami. To jest ogromna hipokryzja w twoim wykonaniu. Pisząc i publikując tamten tekst pokazałeś, że nie jesteś wcale lepszy od tych, których teraz krytykujesz.
  • Odpowiedz
@rpawelek: treści nowego testamentu oczywiście powstały dawno temu. Ale kiedy stał się on główną księgą w głoszeniu ewangelii Kościoła? I dlaczego? Kościół przez wieki prowadził hegemonię, ludzie się bali. Z czasem, gdy tracił władzę, trzeba było zrobić coś, by nie tracić wiernych. Ze złej, brutalnej historyjki, pełnej totalitaryzmu i morderstw zrobiono piękną bajeczkę o miłosierdziu. Nie jestem historykiem ani teologiem. Ale to wydaje się logiczne, jak to że Kościół musi
  • Odpowiedz
@Kampala:

Pierwsze wydanie drukiem tekstu całego Nowego Testamentu powstało pod kierownictwem kardynała Jiménesa, arcybiskupa Toledo, zmarłego w roku 1517. Zainicjował on druk wielojęzycznego tekstu Pisma Świętego w Alcalá (łac. Complutum). Stąd przyjęła się nazwa Biblia kompluteńska (łac. Biblia Complutensis)[78]. Tekst był gotowy w 1514 roku, ale dopiero w roku 1520 ogłoszono go drukiem w piątym tomie, w którym zawarto dwujęzyczne, łacińsko-greckie wydanie Nowego Testamentu[79]. Badacze do dzisiaj nie rozstrzygnęli, na jakich rękopisach opierał się tekst Nowego Testamentu wydany w Alcalá[78].

Hah, i wszystko jasne, średniowiecze. Jakbym zgadł :D

Najśmieszniejsze że właśnie za życia Kopernika. Chcesz coś jeszcze dodać,
  • Odpowiedz