Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow#logikaksiedza
Mirki ja nie wiem co... Mój #rozowypasek wróciła z Medjugorie... dla nieświadomych to super święte miejsce w Bośni. Miejsce zjazdów tysięcy chrześcijan. Jak to określiła ona "nigdy nie czuła się tak nigdzie jak tam". Pełno wierzących, historie z uzdrowieniami, udane egzorcyzmy, wyleczone uzależnienia - wszystko na porządku dziennym.
Ale od początku... Od 1,5 roku mieszkamy razem, poznaliśmy się w pracy. Zawsze była osobą wierzącą i praktykującą, ale nie fanatyczką. To ona na nowo nauczyła mnie wiary i namówiła na wspólne chodzenie w Niedziele do Kościoła. W mieszkaniu jest nas szóstka - ona, ja i moich czterech kolegów. Mieszkanie spore, dwa piętra, dwie łazienki i ogromny salon z aneksem. Każdy swój pokój. Ja mieszkałem w salonie, ale całkiem nieźle przystosowanym bo przedzielonym tak, że miałem swój kąt. Jej skończyła się umowa na wynajem więc zaproponowałem, żeby się wprowadziła. Mieszkaliśmy nie będąc jeszcze razem. Mieszkała w małym pokoiku-jedynce na piętrze. Odkąd się spiknęliśmy praktycznie mieszkałem z nią w pokoju. Razem go urządzaliśmy, razem sprzątaliśmy i razem spaliśmy w małym łóżku. Było cudownie. Jako, że pracowaliśmy całymi dniami z różnych miejscach to często bywało tak, że widywaliśmy się tylko w nocy. Dla mnie i dla niej najważniejszym momentem dnia był moment kiedy wieczorem kładliśmy się do łóżka i mogliśmy porozmawiać i się poprzytulać. (Seksu raczej nie było zbyt wiele, ponieważ baliśmy się o ciąże, a każde skorzystanie z zabezpieczenia powodowało wyrzuty sumienia u mojej lubej, czego nie potrafiłem znieść. Oboje jesteśmy wierzący, ale też ja chyba bardziej logicznie i ludzko podchodzę do pewnych kwestii. Ps. Wiem... ciężko pojąć, ale na prawdę jeżeli czujecie do siebie coś to jest to do przejścia. Ostatnio się okazało, że jeden z moich kumpli się wyprowadza i od razu zarezerwowaliśmy jego pokój, jako, że jest większy i możemy go ładnie urządzić bo jest na to miejsce. Cieszyliśmy się jakby to było nasze pierwsze mieszkanie.
Ostatnio jej fanatycznie święty brat zafundował jej pielgrzymkę do Medjugorie, nie powiem-niezły urlop. Nie była jakaś zachwycona, że się rozstajemy, ale jako, że był to jej pierwszy wyjazd za granicę i to jeszcze do - jak by nie patrzeć - egzotycznego miejsca cieszyła się na wyjazd. Nie było jej 8 dni...
I teraz sedno... Po powrocie widziałem, że jest coś nie tak. Powiedziała "musimy porozmawiać"... Okazało się, że była u spowiedzi u polskiego księdza tam i ten nie dał jej rozgrzeszenia... Nie.. nie dlatego, że współżyliśmy... ale dlatego, że mieszkamy razem w pokoju. Wymógł na niej obietnice, że nie będziemy już razem mieszkać. Dostała rozgrzeszenie. Tłumaczyła mi to tym, że jest to dla niej bardzo ważne i nie wyobraża sobie życia w grzechu. Ja to tego mam inne podejście, ale oczywiście uszanuje to bo ją kocham i wiem, że nie chce tego zakończyć. ALE WK.RWIA MNIE PODEJŚCIE KOSCIOŁA!!! Ksiądz wytłumaczył jej, że jak najbardziej możemy uprawiać seks, możemy się przytulać, ale nie możemy razem mieszkać w pokoju... Ja to rozumiem tak: mogę przyjść do niej w nocy, zrobić z nią cokolwiek, po czym tak jak dziwce daję się pieniądze tak ja mogę jej dać buziaka w czoło mówiąc "Dobranoc kochanie" i zejść do salonu tak? ZA TO NIE MOGĘ POŁOŻYĆ SIĘ KOŁO NIEJ ZMĘCZONY, ROZDRAŻNIONY PO PRACY, PRZYTULIĆ DAĆ BUZIAKA I ZASNĄĆ Z NIĄ MÓWIĄC "KOCHAM CIĘ SKARBIE" A RANO OBUDZIĆ JĄ POCAŁUNKIEM I KAWĄ DO ŁÓŻKA - BO TO WŁAŚNIE JEST GRZECH... Czy jest w tym jakikolwiek sens?? sp
  • 119
@marcys19snk:
@Kovacs:
Ale przeciez rozmowa z ksiedzem to to samo co pytanie ludzi na mirko - zamiast zyc po swojemu, pytasz innych o zdanie/zyjesz wedlug ich zdania.

Cos Ci powiem - nie wierze, zeby taka #!$%@? jak mieszkanie razem byla powodem iscia do piekla (albo brakiem jakiegokolwiek profitu po smierci). Jestem moze niewierzacy, ale jestem zdania, ze nawet jak cos jest po smierci to w duzej mierze bedzie o tym
Mam takie samo zdanie. Nie wierzę w to, że Bóg może być niezadowolony z tego, że dwójka młodych ludzi kocha się, wspiera i uczy wspólnego życia... Wymysł księdza i tylko chciałem tu w poście jeszcze zapytać, ale kliknąłem niechcący "enter"... Może ktoś zna księdza w okolicach Rzeszowa, z którym jest sens porozmawiać? Może jest taki, który podejdzie do tej sprawy inaczej...?
@marcys19snk: z KKK

1849
Grzech jest wykroczeniem przeciw rozumowi, prawdzie, prawemu sumieniu; jest brakiem prawdziwej miłości względem Boga i bliźniego z powodu niewłaściwego przywiązania do pewnych dóbr. Rani on naturę człowieka i godzi w ludzką solidarność. Został określony jako "słowo, czyn lub pragnienie przeciwne prawu wiecznemu".

1850
Grzech jest obrazą Boga: "Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem i uczyniłem, co złe jest przed Tobą" (Ps 51, 6). Grzech przeciwstawia się miłości Boga do
@imo0mfg: tu nie chodzi o dobre rady dla nas, bo ja sam doskonale wiem jak mam żyć i są rzeczy, z których muszę się spowiadać, a są takie, których absolutnie nie uważam za grzech. Chodzi bardziej o to, żeby wytłumaczyć mojej dziewczynie, że nie każdy ksiądz uważa to za grzech zwłaszcza w takiej formie jak to na prawdę wygląda.
@marcys19snk: chore jest to, że słucha się jakiegoś tam księcia, który prawdopodobnie sypia ze swoją gosposia albo coś podobnego. U nas w parafii był ksiądz przez 20 lat i miał właśnie dziecko z gosposia, a nastepny po nim jezdzil na dziwki. Oczywiście są pewnie normalni, ale kto normalny słucha księdza jak ma żyć, z kim ma sypiać itp. Zastanow się co do tej dziewczyny, bo według mnie to nie jest normalne.