Wpis z mikrobloga

  • 888
Halo daje dobrą radę jak stracić znajomych w 5 minut. To jest tak zaczynasz z nimi na emigracji bez języka za 8.50euro wszystko jest dobrze. Poczym masz czelność uczyć się języka i awansować na 14 euro ale to jeszcze zniesli gorzej po 3 latach otrzymać 19 euro na godzinę gdy oni maja 8 70 i dowiadują się o tym w knajpie przy wspólnym piwku. Atmosfera gestnieje milkną śmiechy i tak o to stracilem znajomych. Dobrze ze teraz nie za 5 lat. #oswiadczenie #emigracja
  • 107
  • Odpowiedz
@golomb13: co to znaczy na czarno na stałe? Z tego co wiem, to pracuje się na czarno od fuchy do fuchy. I raczej powinno to się na szaro nazywać, bo nie jest tak, że żadnych podatków się nie odprowadza, tylko wtedy gdy jest to możliwe.
  • Odpowiedz
@darck: Nie na stałe oznacza sezonowo, chcac nie chcac predzej czy pozniej pracujac w ten sposob caly czas "wpadniesz". Nie znam osoby ktora pracowalaby na czarno w takich fuchach, pracodawca tudziez inwestor potencjalnej budowy nie chcialby miec z tym problemow, predzej decyduja sie na zalozenie jednosobowej dzialnosci gospodarczej i zatrudnienie na podwykonawstwo.
  • Odpowiedz
@golomb13: napisałem sprzątanie, remonty, opieka starszymi ludźmi. Wszystkie te pracę mają ze sobą tyle wspólnego, że pracuje się u prywatnych ludzi. To nie to samo, co budowa, o której piszesz.
  • Odpowiedz
niech mi ktoś dalej wciska, że emigruje kwiat narodu bo nie ma w polsce warunków, a nie 90% chołoty nie nadającej się do niczego.


@tony_soprano: to zależy.
Z jednej strony zagranicą 100 razy łatwiej można zrobić "karierę", ale z drugiej strony zapewne 2/3 emigrantów zostałaby w Polsce gdyby płacili im za byle robotę ze 3000zł na miesiąc.
  • Odpowiedz
choćby na jakimś wolontariacie.


@PlusMinus303: Nie liczyłbym na to. Prędzej spotkasz tam cwaniaczków i "głównodowodzących" którzy to przyszli albo coś wynieść albo poznęcać się nad innymi, albo zdobyć jakieś punkty czy inne cuda. Mało kto jest bezinteresownie i jest ogarnięty.
  • Odpowiedz
@goodguy:

@m3nt0r13:

@b0dzi0: powiem wan panowie ze tez często z takim " polactwem" sie spotykałem . Niemcy , Holandia , UK...
Teraz #emigracja w #usa i zupełnie inne wrażenia ! Co kogoś z polski spotkam to zajebiscie , wpadaj do nas , spotkajmy sie w weekend, a tu znajoma chce zeby ktoś jen meble przewiózł do LA to przewieziesz zarobisz i pozwiedzasz , a
  • Odpowiedz
@Micjur: Bo do usa ciezej wyjechac, tam trzeba przejsc przez kwalifikacje po wize itd. Debili nie wezma :P

Swoja droga po studiach na wyspach ktore planuje za rok minimum chce wlasnie wyruszyc do Chicago o ile bede mial tam zapewniona robote :P
  • Odpowiedz