Wpis z mikrobloga

  • 888
Halo daje dobrą radę jak stracić znajomych w 5 minut. To jest tak zaczynasz z nimi na emigracji bez języka za 8.50euro wszystko jest dobrze. Poczym masz czelność uczyć się języka i awansować na 14 euro ale to jeszcze zniesli gorzej po 3 latach otrzymać 19 euro na godzinę gdy oni maja 8 70 i dowiadują się o tym w knajpie przy wspólnym piwku. Atmosfera gestnieje milkną śmiechy i tak o to stracilem znajomych. Dobrze ze teraz nie za 5 lat. #oswiadczenie #emigracja
  • 107
  • Odpowiedz
Ja okolice Dusseldorfu. Jak uczyłeś się języka, w domu czy uczęszczałeś na jakiś kurs? W tej chwili to moja największa bolączka.
  • Odpowiedz
  • 7
@deviator: skąd takie wnioski.. Poprostu ktoś się zapytał jak tam leci czy była podwyżka bo chciał usłyszeć ze leci #!$%@? i tyle a usłyszał leci dobrze podwyżka była. I koniec historii. Jak dla mnie to nie ma się czym chwalić i bynajmniej tego nie robię poprostu jak ktoś pyta to odpowiadam nie robie z niczego tajemnicy
  • Odpowiedz
  • 0
@Enfi: około 2 tygodnie VHS schule potem Rosetta Stone w domu i rozmowy w pracy. Co przerobilem w programie to wdrażałem w pracy. I jakoś poszło. Nie jestem jakimś poliglotą ale w pełni komunikacyjny.
  • Odpowiedz
@m3nt0r13: Ja ze względu na nieregularne godziny pracy mogę pozwolić sobie tylko na naukę w domu. Widzę, że dostęp do Rosetta Stone to wydatek około 200 euro. Możesz powiedzieć coś więcej o tym? Warto?
  • Odpowiedz
@m3nt0r13: zgodnie z 3 prawem Janusza powinno Ci być tak samo a nawet gorzej niż innym rodakom. Oznaczmy literą d- twój dobrobyt oraz literą D - średni dobrobyt grupy Januszy. Prawo równowagi psychicznej Janusza wyrazimy wzorem:

d <= D

Jak widzisz nie spełniasz powyższej zależności i stąd twoje wykluczenie.... rzuć tę robotę, rozpij się i narzekaj jak Ci źle a odzyskasz szacunek znajomych ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@m3nt0r13: niech mi ktoś dalej wciska, że emigruje kwiat narodu bo nie ma w polsce warunków, a nie 90% chołoty nie nadającej się do niczego. Bez urazy panowie, szczególnie ci którzy robią sensowne pieniądze i zachowują się jak ludzie.
  • Odpowiedz
@m3nt0r13: Twoj sposob na pozbycie sie znajomych wymaga 3 lat, a nie 5 min. W dodatku jest ryzykowny, bo co bedzie jak sie naucze obcego jezyka, a znajomi beda dalej przy mnie trwac? Jestes klamca i oszust, wiec nie dziwie sie tym znajomym, ktorzy sie od Ciebie odwrocili!
  • Odpowiedz