Wpis z mikrobloga

  • 888
Halo daje dobrą radę jak stracić znajomych w 5 minut. To jest tak zaczynasz z nimi na emigracji bez języka za 8.50euro wszystko jest dobrze. Poczym masz czelność uczyć się języka i awansować na 14 euro ale to jeszcze zniesli gorzej po 3 latach otrzymać 19 euro na godzinę gdy oni maja 8 70 i dowiadują się o tym w knajpie przy wspólnym piwku. Atmosfera gestnieje milkną śmiechy i tak o to stracilem znajomych. Dobrze ze teraz nie za 5 lat. #oswiadczenie #emigracja
  • 107
  • Odpowiedz
@m3nt0r13: dlatego ja z nikim nie rozmawiam o pieniadzach, nawet z rodzina. Zarabiam duzo wiecej niz moi znajomi, wiecej niz ty mireczku, ale po prostu im o tym nie mowie, nawet przy piwku, bo nie chce zeby im bylo smutno.
  • Odpowiedz
@m3nt0r13: Pracuję w Polsce, zarabiam dość dobrze jak na lokalne warunki i rozmawiając na ten temat z rodziną zawsze zawyżam wynagrodzenie o 1000 zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mówię im to, co chcą usłyszeć (czyli być #!$%@?, że ja mam, a oni nie).
  • Odpowiedz
@darck: 3000 netto daje 5000 brutto przy pierwszej klasie podatkowej, skoro zaczynal od 8,5E/h i jako elektryk, obstawiam ze brutto. Wiec na reke mu zostaje z tych 3 kola jakies 1900 net/miesiac.
  • Odpowiedz
  • 3
@golomb13: jak juz tak wyliczamy to mam 3450brutto z godzin plus 800euro za beraitchaft plus 70% za każdą godzinę gdy jest awaria poza dyżurami i mnie wezwą. Netto kręcę się koło 2700/2850 za około 195godzin w miesiącu.
  • Odpowiedz
  • 1
@darck: chodzi o to ze średnią zarobków w moim zawodzie to około 1500/1600euro. A w śród tych którzy robią za minimum bądź na jakiś 0akowaniach magazynach to około 1000/1200euro. A na gdy c chesz etat lepiej płatny to się trzeba trochę nagimnastykowac i poszukać.
  • Odpowiedz
@darck: Nie ze obstawiam, ale podal kwote to podaje ci mozliwe scenariusze uwzgledniajac prawo pracy w niemczech tudziez realia biorac pod uwage to ze wszyscy zaczynali za 8,5 Euro, tam na czarno nie popracujesz a podatki wysokie.
  • Odpowiedz
tam na czarno nie popracujesz a podatki wysokie.

@golomb13: dużo sprzątaczek, i ludzi od remontów, tudzież opiekunek do osób starszych pracuje na czarno. Pewnie mniejszość, ale sporo.
  • Odpowiedz