Wpis z mikrobloga

Murki i Murkówny z #komputery #it #windows10 #windows #windows8 i #windows81

Mam laptoka dell vostro 3560, miałem na nim windowsa 8.1 pro, wczoraj zrobiłem aktualizację do 10 i sie #!$%@?ło :/
w managerze urządzeń widzę że karty sieciowe (wifi i GE) są zainstalowane i wg komunikatów działają poprawnie, jednak w centrum sieci i udostępniania nie widzę żadnej karty sieciowej, nie ma też widocznych żadnych sieci wifi po kliknięciu w tray'u.
ipconfig nie zwraca nic (nawet loopbacka). podłączenie kabla tez nie jest wykrywane. Wie ktoś co to może być? czy zostało mi już tylko zainstalowanie #linux ?
#kiciochpyta ##!$%@?
  • 19
  • Odpowiedz
@mctortillabezmex: Nie napisałeś pełnej specyfikacji komputera. Najprawdopodobniej przyczyną jest zasilacz z czarnej listy, który w dodatku nie jest kompatybilny z nowym systemem. Temat zamykam.

-------------------------
Piszę poprawnie po polsku.
Asus P5QL PRO | Palit 9800GT 512mb | 4GB ram DDR 2 goodram | Corsair 400W | Intel Core 2 Quad 2,50Ghz Q9300
BALDURS
  • Odpowiedz
@Zian: podaję obie i GE i wifi

07:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 07)

08:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 2230 (rev c4)
  • Odpowiedz
czy zostało mi już tylko zainstalowanie #linux ?


07:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 07)

08:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 2230 (rev c4)


@mctortillabezmex: Mam te same karty sieciowe i mogę potwierdzić że na Linux działają OOTB.
  • Odpowiedz
  • 0
@mctortillabezmex: Aaa, teraz doczytalem, ze obie karty. Nic, usun obydwie i miej stery gotowe. W ogole to najlepiej spisac teraz klucz Windy i zrobic instalacje 10 na czysto. Trwalo to mniej niz 30 minut u mnie. Zero problemow.
  • Odpowiedz
@Zian: prawie sukces :/
1) zrobiłem format partycji systemowej - po instalacji rzucał bluescreenami na prawo i lewo...
2) wyczyściłem cały dysk, utworzyłem na nowo partycje, zainstalował się i wygląda na to że działa, nawet sieć jest, ale pojawił się inny problem. przed formatowaniem itd spisałem sobie klucz produktu. Wpisałem go podczas instalacji, zaskoczyło, ale... teraz nie chce się aktywować, krzyczy że błędny klucz...
  • Odpowiedz