Wpis z mikrobloga

@piteerowsky: I po wymianie korby i łańcucha dalej to samo? I, że na słuch namierzyłeś bodajże (tak pisałeś w którymś z poprzednich wpisów), że to skądś z między pedałów, tak? Dziwna sprawa bez beki.

Jeśli to nie łańcuch i nie korba to może żeś #!$%@?ł w coś i się coś wygło w ramie czy cóś?
  • Odpowiedz
Przeskakuje, jak mocniej naciśniesz? 100% kaseta. Kup sobie klucz do kaset Shimano i "bacik" (taki kawałek łańcucha z rękojeścią) - przydaje się do odkręcania. Pewnie wyjdzie Cię to taniej, niż wymiana kasety w serwisie, a roboty jest, dosłownie, 10 minut. Przyjemniej mnie wyszło taniej...
  • Odpowiedz
@piteerowsky: Nie będę się wymądrzał, bo nie mam pewności, ale to, że nie chce wejść na zębatkę, to także może być zasługa spiłowanej kasety. Może faktycznie lepiej niech to ocenią w serwisie, ale u mnie, to oni się cenią...
  • Odpowiedz
@piteerowsky: Ale mi o rytm strzelania chodzi. W sensie raz na obrót korby, czy zupełnie inny rytm? Próbuję ustalić, czy strzela przy korbie, czy z tyłu, przy kasecie. Lokalizacja na słuch bywa myląca, na rytm - niezawodna ;)
  • Odpowiedz
@piteerowsky: Pytanie @Mister_Handy wcale nie było bezzasadne. U mnie też pojawiał się dźwięk jakby coś podskakiwało i problemem była rozregulowana tylna przerzutka. Miałem źle ustawiony zakres górnych i przy wybranych przełożeniach słychać było stukot. Postaw rower do góry kołami i sprawdź na wszystkich kombinacjach czy przerzutka zawsze chodzi równo.
  • Odpowiedz