Wpis z mikrobloga

Znaczy oczywiście chodziło mi o te pomniejsze certyfikaty które się powinno zrobić przed nim. O 361 i 363.
  • Odpowiedz
@rskk: Znajomi u mnie w studbazie płacili za ECDL czyli certyfikat podstawowej znajomości komputera bo "będzie do CV".
Zwykle w świecie IT tak jest że doświadczenie w różnych projektach, jakiś autorski open source są dużo bardziej cenione nawet niż studia a tym bardziej certyfikaty. Oczywiście są też firmy które mają w dupie to co robisz jeżeli nie masz licencjata, ale takie firmy zwykle w dupie mają też ciebie jak już pracujesz
  • Odpowiedz
@Greg36: Nie mam studiów i w innym języku programowania nawet nie jestem zapraszany na rozmowy z powodu braku studiów. Dlatego sobie wymyśliłem inną technologie gdzie w jakiś sposób mogę udokumentować swoją wiedzę.
  • Odpowiedz
@rskk: w dobrych firmach liczą się umiejętności. W tych gorszych patrzą na to ile masz papieru. Jeżeli jesteś autorem zabezpieczeń przed clickjackingiem w firefoxie, to certyfikatów nie potrzebujesz.
  • Odpowiedz
@rskk: A co masz na CV napisane, masz jakieś swoje projekty do pokazania? Programiście trudniej samemu tworzyć niż grafikowi ale z pustymi rękoma nie licz że będziesz rozchwytywany na rozmowy o pracę. Dużo lepszym rozwiązaniem niż robienie certyfikatu dla twoich opcji zawodowych jak i umiejętności będzie praktyka.

Nie wiem co dokładnie można zrobić w .NET bo na szlaki Microsoftu nigdy nie zawędrowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale
Greg36 - @rskk: A co masz na CV napisane, masz jakieś swoje projekty do pokazania? Pr...
  • Odpowiedz
@Greg36: Tak, najlepiej #!$%@?ć do usranej śmierci swoje aplikacje (mam całkiem spore dwie skończone) gdzie nikt nawet później na Githuba na nie zajrzy. Już tutaj kiedyś opisywałem jak wysyłałem do firm fake CV bez nawet linka do Githuba z tylko skończonymi studiami w Pcimciu Dolnym i był odzew natychmiastowy w sprawie rozmów. Ba, sam znam mnóstwo ludzi którzy nie potrafili na studiach napisać programu sprawdzającego czy liczba jest parzysta a zaraz
  • Odpowiedz
@rskk: Rób jak chcesz, ja się w żadnej porządnej firmie nie spotkałem z tym żeby zatrudniali na juniora studentów bez umiejętności, czy szukali kogoś jedynie z wyższym, więc nie uogólniaj.

Takie wymogi widywałem przy ofertach pracy typu: "Programista PSD do HTML" itp.
  • Odpowiedz
@rskk: Tak jak mowi @Greg36 podstawa to miec swoje projekty. To bardzo wiele mowi twojemu potencjalnemu pracodawcy:

1) Potrafisz samodzielnie rozwiazywac problemy, czytac dokumentacje ze zrozumieniem czy tez umiejetnie szukac informacji niezbednych do stworzenia projektu

2) Jestes entuzjastycznie nastawiony do nowych technologii i co wazniejsze nauczysz sie ich gdy bedzie taka potrzeba

3) Lubisz uczyc sie nowych rzeczy i sprawia ci to przyjemnosc(programista ktory nie lubi swojej pracy to kiepski wybor)
  • Odpowiedz
@rskk: te certyfikaty są też potrzebne partnerom MSu do uzyskania bądź utrzymania kompetencji, więc to wcale nie jest tak że poważni tylko patrzą na to co umiesz. Może nie będzie to kluczowe czy masz taki cert przy zatrudnianiu Ciebie, bo jak firma potrzebuje to sobie zrobi, ale może pomóc, nigdy nie wiadomo.
  • Odpowiedz