Wpis z mikrobloga

Myślę że można to już oficjalnie napisać. To koniec Polski jaką znamy. Juz niedługo Ukraińców będzie więcej niż samych Polaków tutaj, idąc czuje się jak na jakiejś j-----j Ukrainie. Większość przegrywow łapie się tych łatwych pań bo jedyne na czym im zależy to obywatelstwo. Praca za 1500? Po co. Ukrainiec robi to samo za 900 i to na czarno. Sprawdźcie swoje najbliższe kebaby, lodziarnie, kosmetyczki, jak spotkacie tam polaka to powiedzcie mu ze długo nie popracuje XD #polska
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@karmajkel-nowak:
Ale ze co Polacy robia w UK? Pracuja dla Anglikow. A dla kogo pracuja Ukraincy skoro 3/4 kapitalu firm dzialajacych w Polsce
pochodzi z zagranicy? Sam sobie odpowiedz.
  • Odpowiedz
@syrena_elektro: to że jeśli np Polak nie chce pracować za 1000zł to co robi pracodawca? Daje 1100, jak za 1100 tez nie chcą to dają 1200 itd, rynek sam by regulował płace a tak polacy nie chcieli za 1500 pracować np w Poznaniu w fabryce, podnieśli trochę ~do 1800 i było ok, a teraz będą mieli w------e bo Ukrainiec zrobi to za 900 xD
  • Odpowiedz
@Oskarek89: problem w tym, że ci którzy wcześniej pracowali za to 1200 już zdążyli wyjechać a ich miejsce zajmują właśnie Ukraińcy. Rynek sam by wyregulował płace? a pracodawca to niby skąd te pieniądze bierze? z powietrza?
Tutaj właśnie rynek sam to reguluje.
  • Odpowiedz
@ThatFeel: Nie właśnie, bo nie rozumiesz tego że CI Ukraincy pracują na czarno w wiekszosci? Wiec nawet jakby minimalna byla 2500 zl to i tak by to nic nie zmienilo, tylko jeszcze szybciej by polacy zostali zastąpieni przez ukraincow
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Hm... własnie ty tego nie rozumiesz jakby była minimalna krajowa to każdy by miał taką samą płace i by niedochodziło do takich inby.A jak ktoś by się dowiedział że kogoś zatrudnia bez odpowiednich zezwoleń to odpowiednie instytucje by się zajeły takim biznesmenem.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: nie prowadzę sklepu, buduję sieci na setki kilometrów światłowodów rocznie i jak nagle muszę zapłacić robotnikom o 30% więcej to robocizna będzie droższa. A jeśli robocizna będzie droższa to operator musi więcej za nią zapłacić a żeby więcej zapłacić podniesie ci abonament.
Nie zamknę więc interesu tylko zatrudnię Ukraińców za tyle co wcześniej Polaków żeby dobrze z----------i i nie myśleli o zmianie roboty w środku sezonu.
Ja nie biorę
  • Odpowiedz
  • 0
@syrena_elektro: no ok, dla mnie jako pracodawcy tez lepiej zatrudnić Ukraińców ale spójrz na to z innej strony, jeśli wszyscy będą zatrudniać ich to w końcu firmy które zatrudnia Polaków to upadna bo będą za drogie, firmy które zatrudniają Ukraińców będą dawać niższe i niższe ceny ze w końcu cały C--j zarobisz. Tak jest teraz mniej więcej na budowach. Dla nas jako pracodawców w teorii lepiej by nie było konkurencji
  • Odpowiedz
u mnie pod Wrocławiem są oferty z informacją że preferowani Ukraińcy.

Również jako programiści JAVA. Więc nie tylko kebaby magą się szykować


@rzedzian: niedługo wszyscy programiści z wykopu będą zarabiać 15k

  • Odpowiedz
@Oskarek89: myślałem że nigdy tego nie napiszę ale tak właśnie działa wolny rynek a kapitał nie zna narodowości.
Ja się w sentymentami w robocie nie kieruję a zwykłym rachunkiem ekonomicznym i po prostu odpowiednio wcześnie reaguję na to co dzieje się na rynku. Konkurencja nie ma sentymentów a tym bardziej pracownicy fizyczni którzy z Polski dużo wcześniej uciekli na wyspy.
  • Odpowiedz