Wpis z mikrobloga

Wczoraj byłem ze znajomym oglądać samochody. Jeden całkiem fajny, wszystko ok, z polskiego salonu, niepoobijany

Wsiadamy i klima ustawiona na sławne 15 stopni. Pytam sie czy działa, typ mówi, no działa pan sam sprawdzi. Coś tam wiało ledwo ledwo.
Przełączyłem na 20-21. Już trochę gorzej z działaniem, bo był raczej ciepły nawiew. Mówię do człowieka że klima jednak mocno średnio działa i kiedy nabijał

A ten dalej swoje, #!$%@?ł 15C i gada że działa :D

To mówię do niego, wsiadamy do mojego samochodu na chwilę, zobaczysz pan jak klima powinna działać. Ustawione 20,5-21C zwykle i czasem aż za chłodno jest

Typ wsiadł, popatrzył i stwierdził że do widzenia bo 'z cwaniakami nie będzie interesów robił' #januszalfa
#samochody #motoryzacja
  • 15
@rdy: Tu akurat masz trochę racji ale kupujący też bywają #!$%@?. Wczoraj dzwonił do mnie jakiś dziadek z drugiego końca Polski (ja Gdańsk, on Przemyśl) w sprawie samochodu. Od razu zakończył rozmowę jak mu powiedziałem że samochód mam półtora roku, bo cyt. "krótko, oj krótko. Bo jak by pan miał ten samochód dłużej to na pewno wszystko byłoby naprawione a tak to za krótko." A prawda jest taka że samochód na
@pavulon78: Heh, ja tam dłużej auta niż rok nie trzymam, bo mi sie zwyczajnie nudzi :P

@pavulon78: Są tacy ludzie, tak samo nabijam klimy i często Ci przyjeżdża i mówi, panie ona działa ale słabo, a tak naprawdę tam sie nawet sprężarka klimy nie załącza.
@Kejran: Miałem takiego jednego oglądacza speca od klimy. Uprzedziłem że nie działa, że w zeszłe lato działała a teraz nie chce. Przyłożył rękę do nawiewu i stwierdził że troszkę jednak działa. A ta nie była nawet włączona. Pewnie zmyliła go dioda na przycisku EC od klimy która się świeci jak włączony jest tryb ekonomiczny i klima nie chodzi :)
@rdy: podobnym sposobem naciął się mój ojciec. W Passatach B6 jest problem z silniczkami kierującymi powietrze - jebią się i chodzą cały czas co powoduje ciche ale nieprzyjemne odgłosy. Oczywiście w momencie zakupu o tym nie wiedzieliśmy.

No i oglądamy samochód, pytamy czy klima działa? Tak działa. Odpalił na minimum (wtedy silniczki nie pracują i jest cisza) szybko poleciał mocny chłód więc spoko. Już zdecydowani, jedziemy do niego podpisac umowę (ok.