Wpis z mikrobloga

@rbielawski: dział w ten sposób, że jak wejdziesz np. na onet i włączysz jakiś artykuł, to ciężko się go czyta, bo kolory i zdjęcia są oczojebne. Jak klikniesz w ikonkę przy adresie (otwarta książka) to artykuł zamienia Ci się na coś w stylu elektronicznej publikacji (e-book). Dla mnie zajebista sprawa. Jestem pewien, że inni będą to kopiować do siebie.
@ZmutowanaFrytkownica: warto zacząć/wrócić ;) FF wyraźnie przyspieszył, jako jedyny na rynku ma wbudowany mechanizm nie śledzenia użytkownika, no i pojawiają się dobre innowacje: najpierw możliwość rozmów z innym userem, bez konieczności instalacji dodatkowych programów, a teraz ten bajer...
@ZmutowanaFrytkownica: używaj co chcesz, ja tylko mówię, że na dzień dzisiejszy FF to najbardziej innowacyjna przeglądarka. Jak kiedyś Opera. A rozmów nie trzeba prowadzić, to opcjonalność, która jest w tle.

Mi FF działa perfekcyjnie, a YT mam na HTML5, więc nie widać żadnej różnicy między nim a szpiegiem od Googla ;)
szpiegiem od Googla


@benyowsky: każda przeglądarka szpieguje, system operacyjny, antywirus, telefony, pierdyliard innych rzeczy. Używałem HTML5 na FF i brakowało nieco płynności nie wspominając o filmach 60 fps, a słabego sprzętu nie mam. FF to wciąż dobra przeglądarka, ale jednak Chrome wygrywa w tej kwestii i jestem zmuszony z niego korzystać
@ZmutowanaFrytkownica: jak mówiłem: każdy używa czego chce. Natomiast mówienie, że każda przeglądarka szpieguje jest nieprawdą ;) To samo z systemem operacyjnym, a akurat antywirusów nie używam, ale akurat one muszą szpiegować - taka jest zasada ich działania. Ale to temat na inną dyskusję - z teoretyki informatyki. Jeden z moich starych profesorów mógł o tym gadać godzinami :) A że łaziłem na jego wykłady to pewnie mógłbym polemizować :)
@benyowsky: Myślę, że w najbliższym czasie agencje reklamowe będą musiały poważnie przemyśleć problem, bo wszyscy będą podążać tą drogą. FF przecież wprowadził oprócz tego tracking protection, o którym wczoraj Ci pisałem, a to też blokuje reklamy.

Swoją drogą ciekawy jestem kto od kogo zapożyczył pomysł, w firefoksie opcja tego uproszczonego wyświetlania strony jest już może od roku, a Spartan też już parę miesięcy jest udostępniony. Chociaż wcześniej były rozszerzenia do FF,