Wpis z mikrobloga

@shdw: nie wiem czemu ale mam mieszane uczucia co do tego Pana, chyba głównie dlatego, że prowadzi zażartą walkę/wojnę z Mauriczem ( albo to on prowadzi z nim ) - i teraz pytanie, kto ma rację, kto jest lepszy ? : )

wiem, że posiada on swoje konto na wykopie, więc chętnie dowiem się jak On sam to widzi :D
@rudy_bigos: Tak? Nawet nie wiedzialem. Co, gdzie, jak?

Mauricz tez ma szkolenie w Krakowie, 1-2 Sierpnia w CF Krakow, ale cena ponad 3 razy wyzsza, a materiał podobny.

Poszedłbym na oba, głównie z ciekawości.
@DamianParol: Łeee to już ten Tobiasz wieksza gownoburze kreci od samego Mauricza :P

U niego rowniez sa rzeczy z ktorymi sie zgadzam i z ktorymi sie nie zgadzam. Nie znam wielu jego tekstow, a jedynie przeczytalem kilka wpisow i obejrzalem serie z Treca, wiec na tym poki co bazuje.
A to wlasnie tam imo ostatnim nagraniem o glutenie troche poleciał w kosmos.
@DamianParol: musze szybko skonczyc ten AWF, kilka kursow, zaczac pisac bloga i nagrywac materialy, a wtedy tez tak bede mogl sie publicznie przerzucac slowem za slowo i miec swoich wyznawcow :3
@DamianParol: a ja bede sobie siedzial z boku 16 tygodni na keto i zagrozał kolejnego kabanosa czytajac kolejny wpis na jego temat :P
Teraz z kim bym nie rozmawial i cos tam trenuje lub stara sie jesc bardziej z glowa, to pierwsza rzecz jaka robia, to wywalenie glutenu... I zastapienie od razu tego jedzenia bezglutenowymi odpowiednikami. Sheeez... :s
@DamianParol: na szkoleniach często porusza tematy dotyczące Twojej osoby, więc domyślam się, że zwyczajnie się nie lubicie

Mauricz ma swoich wyznawców glutenu i innych oszołomów - i tego w nim nie lubię - ma wiedzę, ale jego sposób bycia zaczyna już trochę drażnić, brakuje tej pokory i samokrytyki..

btw. Miło zobaczyć Cię tutaj na wykopie ; )
@shdw: też tego nie rozumiem - ludzie odrzucają gluten od razu mimo, że nie robią testów - wierzą we wszystko na słowo - więc efekty bez glutenu to prawie jak placebo

no i nieśmiertelne paleo i dieta samuraja - ehhh
@rudy_bigos: Serio, odnosi się bezpośrednio do mojej osoby?

Nie wiem czy się nie lubimy. Mieliśmy kilka internetowych spięć.
Zaczęło się od tego, że przygotowywałem dokument dla Polskich Związków Sportowych nt skuteczności suplementów. On dość mocno jest związany z suplementami i wiele z nich poleca, więc wkurzyło go, że tylko kilka określiliśmy jako potrzebne (co było zgodne z aktualnym stanem wiedzy).
Co do glutenu też się nie zgadzamy :)
@DamianParol: @rudy_bigos: suplementy, wszedzie suplementy.
Jezeli ktokolwiek jest zwiazany z suplementami ktore nie maja potwierdzonego dzialani, a nie daj boze jeszcze je promuje/zaleca, jest u mnie na przegranej pozycji.
Wiem, ze "hajs musi sie zgadzac", ale nie kosztem wlasnego imienia. Nie sprzedawajmy sie za drobne.
@shdw: Sam polecam tylko kilka supli + kilka, które mogą działać lub działają słabo i polecam tylko ludziom z dużym budżetem oraz wyczynowcom.
Mauricz poleca dużo więcej produktów.
@DamianParol: jasne, sam mam dosyc maly stack i korzystam tylko ze sprawdzonych rzeczy. Na szczescie w Polsce ostatnimi czasy OstroVit dorzucil niezle do pieca i mozna dostac sporo rzeczy.

- Monohydrat Kreatyny
- Beta-alanina
- Cytrulina
- Kofeina
- Yohimbina (na redukcji)
- Omega-3
- Witamina D3
- Multiwitamina (od biedy, bo mam tego troche w szafce)
- Magnez (kiedy zdarza sie pic bardzo duze ilosci kawy w pracy)
@DamianParol: multiwitamine biore kiedy sobie przypomne bo mam jej jeszcze troche z poprzednich dawnych zakupow, teraz bym nie dokupil.

Jezeli ktos nie soli to warto zamiast tego spozywac wywar/rosol z miesa. Chyba ze mowimy tu konkretnie o jodzie, a nie m.in. o potasie i sodzie.

Dodatkowo caly moj stack jest cholernie tani. Calosc na 2 miesiace to koszt jednej "przedtreningowki" :)