Wpis z mikrobloga

Moja opinia o #zbieramynabillboard - cała akcja spali na panewce, bo aktualnie można ją określić jako, cytując pewnego mirka, "dzieło burzących się, rozdrapujących historię polaczków". Większość obecnych plakatów głównie uderza w żyjących obecnie Niemców, więc nic tym nie zdziałamy, bo odbiorą to jako prowokację. Jeśli rzeczywiście chcecie dać im do myślenia, powinniście określać obozy zagłady jako nazistwskie, a nie niemieckie.



#oswiadczenie #niemcy #polska
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jak_to_mozliwe: Co to znaczy "poczytaj"? Jak wydaje ci się, że popełniam błąd, to wypunktuj to konkretnie, tak jak ja to zrobiłem. Zresztą założenie jest jedno - żeby nauczyć ludzi, że obozy nie były polskie. A tymczasem jacyś idioci robią z tego jedną wielką prowokację, z której nic nie wyjdzie.
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: no ok, po prostu nie rozumiem dlaczego łączysz całą akcję z krzykaczami, którzy się pod to podczepili? Dlaczego CAŁA akcja ma spalić na panewce tylko z tego powodu?

Najpierw napisałeś "zamiast dawać niemcom do myślenia chcecie ich prowokować.", a teraz szybko zmieniłeś zdanie "tymczasem jacyś idioci robią z tego jedną wielką prowokację". chcecie (wszyscy) != jacyś
  • Odpowiedz
@jak_to_mozliwe:

1. chcecie =/= wszyscy

Jak już chcesz się czepiać takich rzeczy. A cała akcja ma spalić dlatego, że plakaty tych krzykaczy dostają po milion plusów, czyli jest ich całkiem sporo. I wystarczy kilka takich plakatów rozwieszonych w Niemczech, żeby wzbudzić kontrowersję i wywołać efekt odwrotny do zamierzonego, czyli kontrprowokację. Zrozum, że piszę to dlatego, że chcę jak najlepiej dla tej akcji, a nie żeby ją "storpedować".
  • Odpowiedz
@turpis: Nie chcę cię obrażać cumplu, bo doceniam wkład w akcję. Przyznaję, że źle zrobiłem używając słowa "krzykacze". Po prostu martwi mnie, że ta akcja pójdzie w złym kierunku.
  • Odpowiedz