Wpis z mikrobloga

@gajowy_marucha: w doctrine również masz dziedziczenie, tam się dzieje to po abstrakcyjnym typie, który jest podstawą do zbudowania tabeli (nie po Eloquencie, a po "abstrakcyjnej" encji), a następnie dyskryminator doktrynowy sprawia (na podstawie dodatkowej kolumny w tabeli), że hydruje się obiekt odpowiedniej klasy, wedle zadanej wcześniej konfiguracji. Jedna klasa dziedzicząca może posiadać jedną relację, a druga inną. "Fizycznie" pojawią się w tabeli dwie kolumny, ale tylko jedna z nich będzie wykorzystywana
@uirapuru: jestem otwarty na inne rozwiazanie, moze napisze co konkretnie robie teraz.
Otoz mam klase document i chce zeby obiekty klasy ducument byly w relacji do innych obiektow, np user, transaction i stock.
W #laravel uzywalem relacji polimorficznych co tworzylo po prostu kolumne "documentabetype" i "documentableid" w tabeli document. oczywiscie documentableid nie moze byc kluczem obcym bo odnosi sie do roznych klas zdefiniowanych przez documentabletype. Natomiast w #doctrine za cholere nie
@uirapuru: Probuje zastosowac wlasnie tez przyklad z dokumentacji. ale juz to ze moje klasy User i Transaction maja dziedziczyc po Document jest dziwne. Najwyrazniej nei rozumiem jak to dziala.
Gdy napisze anotacje tak jak w dokumentacji doctrine probuje tworzyc klucz obcy do User w Document.