Wpis z mikrobloga

Czas na kolejne podsumowanie Case Clickera.
Ostatnie wrzucałem jakieś 6 dni temu i jak zwykle dość dużo się zmieniło.

Dla przypomnienia - gra jest połączeniem dość popularnych w google play case simulatorów i clickera. Zacząłem ją pisać głównie w celu nauki pisania gier na telefony.

Pobrania / statystyki
Na chwilę obecną dzienna liczba pobrań przestała rosnąć i utrzymuje się na stabilnym poziomie 1200-1300 pobrań. Liczba odinstalowań na dzień to około 300-400, cóż... trzeba będzie bardziej dopracować aplikację.

Liczba pobrań przekroczyła już granicę 10.000, dzięki czemu w google play wyświetla się 10 000-50 000 instalacji.
Dokładna ilość pobrań na chwilę obecną wynosi 15.032 i ciągle rośnie.

Facebook
Ilość lajków na facebooku przekroczyła magiczną granicę 500. Aktualny przyrost to około 250 lajków na tydzień.

Pozycja w Google Play
Coś z czego jestem najbardziej zadowolony:
- 1 miejsce pod frazą "clicker" - szczerze mówiąc tego się kompletnie nie spodziewałem
- 9 miejsce pod frazą "case simulator" - dość dobrze, ale przydało by się jakoś wypozycjonować apkę pod tą frazę
Niestety aplikacji w dalszym ciągu nie ma w najlepszych nowych grach.

Oczywiście dane dotyczą tylko polskiego google play.

Opinie w google play
Na chwilę obecną grę oceniło prawie 500 osób, a 298 wystawiło opinie. Średnia ocena wynosi 4,64, co i tak jest dużo ponad średnią w google play, która wynosi około 4.1.

Narodowość graczy
- 46% graczy - Polska
- 17% graczy - Rosja, ostatnio coraz częściej muszę używać translatora, aby wiedzieć czego dotyczą wystawiane przez nich opinie
- 7% - Niemcy
- 4% - USA
A cała reszta to gracze z innych krajów.

#gamedev #android #googleplay #caseclicker #csgo
  • 8