Wpis z mikrobloga

Przecież jeden wieśniak nie może obalić systemu bankowego
#btc #bitcoin #kryptowaluty #rubel #przedsiebiorczosc #ankap #rosja #demokracja #wolnyrynek #finanse #ekonomia #bank #banki #bankier #sadstory #pieniadze #waluty

Za emisję alternatywnej waluty w swojej wsi Kolionowo w regionie moskiewskim rolnik trafił do sądu. Pozwał go rosyjski bank centralny, uznając miejscowe "koliony" za nielegalne skrypty dłużne, zagrażające rublowi.

Wiecie co mnie najbardziej uderzyło po przeczytaniu? Komentarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od czasu kiedy zdałem sobie sprawę z płatnych troli nie czytam komentarzy pod artykułami ze względu na to że trole strasznie mieszają w głowie nawet jak masz swój wyrobiony pogląd i jesteś pewny swego.
W tym przypadku nie ma troli, co się stało? Czyżby dlatego, że chodzi o Putinland?
Powinni podesłać tak dla zasady chociaż jednego trola, żeby nie było to tak oczywiste ;)
W każdym razie Euroland czy Obamaland nie jest lepszy. Te bomby mają tylko opóźniony zapłon.
Pobierz p.....4 - Przecież jeden wieśniak nie może obalić systemu bankowego
#btc #bitcoin #k...
źródło: comment_TMBexexRyGy7r7zEXrVKWtO7Eiu0Zw97.jpg
  • 14
To jest zapewne główna przyczyna dla której Satoshi zapadł się pod ziemię - stworzenie konkurencyjnego systemu monetarnego jest nielegalne w tylu miejscach na ziemi, że gdyby wydało się kim jest, to nie miałby nawet dokąd #!$%@?ć
@Morfeus: Prawdopodobnie, gdyby trzymał się z community dłużej, w końcu popełniłby błąd i skończyłby jak Ross Ulbricht. Sądzę, że Satoshi świadomie planował swoje zniknięcie od samego początku
@McGravier: Satoshi musi być nie zwykle inteligentnym człowiekiem. Podejrzewam że robił to absolutnie samodzielnie i nikogo o tym nie informował nawet swojej rodziny. Inaczej ktoś by wypaplał kim jest już dawno.
@pawlo74: tak są kreatory to prawda ale też trzeba mieć wiedzę o serwerach, no i jakąś wiedzę by nie wyjść na głupka tworząc nowy coin. ja bym się tego nie podjął na pewno. Dlatego rolnika podziwiam zwłaszcza z Rosji :)
@Morfeus: Zdolność eliminowania zagrożeń poprzez planowanie na dwa kroki naprzód jest bardzo rzadka - ogromna większość ludzi myśli kategoriami tu-i-teraz. Nawet posiadając tą umiejętność, najprostszym wnioskiem jest nie podejmować się niebezpiecznych działań w pierwszej kolejności. Koleś który jest tak inteligentny i jednocześnie skłonny do podjęcia ryzyka z pobudek idealistycznych to unikat jeden na milion.
@McGravier: podziwiam, ale mam nadzieję że np powiadomi nas w jakiś sposób np po swojej śmierci byśmy wiedzieli że to on otworzył drogę do wolności Satoshi Nakamoto - byśmy wiedzieli kim było i gdzie zostanie pochowany. Oczywiście życzę mu 200 lat życia.
byśmy wiedzieli kim był


@Morfeus: Moim zdaniem nic to nie zmieni a jak się lepiej poczujesz przez to, że będziesz wiedział to powiem, że w środowisku od dawna wiadomo, jest to tajemnica poliszynela, że Satoshi to Nick Szabo. W przypadku bitcoin nic to nie zmieni nawet jakby go zabili, bitcoin przetrwa. Tu bardziej chodzi, że dziennikarze nie dali by mu żyć. Co to za życie jak trzeba się ukrywać i nie