Wpis z mikrobloga

Plusuj jeśli uważasz, że ta nalepka na zderzakach jest przejawem #!$%@? motocyklistów, którzy uważają się za święte krowy na drogach i krzyczą wszem i wobec - UWAŻAJCIE NA NAS - JEDZIEMY
Jesteście takimi samymi użytkownikami dróg jak każdy inny. Nie należy wam się specjalne traktowanie. Po prostu jedźcie zgodnie z przepisami

#oswiadczenie #takaprawda #patrzwlusterkamotocyklesawszedzie #patologiazewsi #motocykle #gownoburza
Pobierz Krizz - Plusuj jeśli uważasz, że ta nalepka na zderzakach jest przejawem #!$%@? motoc...
źródło: comment_ScPhEfhz2tCb17nrV9gWP9YPimghS3r4.jpg
  • 103
jeszcze mi tylko powiedz jak masz zamiar zachować przy omijaniu


@Adams_GA: jedziesz samochodem wąską uliczką. Po obu stronach są zaparkowane samochody. Masz po 10cm z lewej i prawej strony - jak zachowasz bezpieczny odstęp?

Nie ma przy omijaniu czegoś takiego jak bezpieczny odstęp - albo inaczej - to jest taki, że nie zahaczysz o nic. Co innego przy wyprzedzaniu - czyli kiedy oba pojazdy są w ruchu.

I wyobraź sobie, że
@Krizz: @Kick_Ass: @11mariom: co do puszczania motocyklistów w korkach - wiadomo, to bardzo miły gest ze strony kierowców aut, ale absolutnie nie jest to obowiązkowe. ktoś stojąc w korku może się nie spodziewać, że akurat w danym momencie między dwoma pasami przeciska się moto i jakby rzucił okiem w lusterko to by go dostrzegł i ustąpił miejsca i nie można tego mieć nikomu za złe. co innego jak ktoś
@ra5putin: powiem Ci, że ostatnio coraz częściej ustępują miejsca, by się przecisnąć. Możliwe, że dzięki kampanii w mojej okolicy - że buspasy są dostępne dla motocyklistów (testowo dopiero na jednej ulicy, ale jednak). Nie mam absolutnie żadnej pretensji jak mi ktoś nie ustąpi miejsca, mam pretensje jak mi ktoś zajedzie (zdarza się(!)). Tylko mam pretensje jak podczas ruchu nie spojrzą, tylko kierunek - jeb, zmiana pasa… No jak?!
@Adams_GA: Czy każdy motocyklista łamie przepisy? Czy każdy pędzi >100km/h w zabudowanym? Nie wrzucał wszystkich do jednego worka. Jeśli w korku ominę Cię i podjadę pod światła, to w niczym Cię to nie spowolni.
Owszem czasem któryś będzie gapą i muśnie Cię lusterkiem, ale mało jest kierowców aut, którzy nie zobaczą w lusterko i otworzą w korku drzwi?...
Bądźmy ludźmi, jeździjmy przepisowo, bo wieku jest kierowców aut, którzy jadą z prędkością
@Adams_GA: Wolno mi jechać pomiędzy dwoma pasami w tym samym kierunku jeśli na nim stoją auta. Często kolego jest wtedy linia przerywana, ale pisząc "dziękuje dobranoc" chyba nigdy tego nie zauważyłeś. Właśnie dzięki takiej naklejce zaczniesz zauważać znaki poziome ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przed snem zalecam Ci zapoznanie się z Art 24.
@ZycieJAKsen: szkoda nerwów. Nawet nie wie, że da się spokojnie zrobić to, nawet jak jest ciągła, przepisowo…

Przecież pas nie jest szerokości auta, a ponad 1.5 raza więcej - mając dwa pasy obok siebie - jaki jest problem się zmieścić moto?

@ZycieJAKsen: tak przed samymi światłami linia przerywana? A to ciekawe, bo zawsze obowiązuje zakaz wyprzedzania przed przejściem.

albo on nie ogarnia, że ciągłej nie można przekroczyć KOŁEM, to, że mi łokieć będzie wystawał to nie złamanie przepisów


@11mariom: Co xD? Jakaś podstawa prawna czy po prostu robisz sobie swoje prawo? xD Nie wiem czy wiesz, ale nawet jak jedziesz na drodze krajowej, gdzie jest linia ciągła i ktoś Ci zdjedzie
@11mariom: Wiesz, ja jako szczęśliwy człowiek, który nie dość, że nie musi stać w korkach, to jeszcze z różowym, który też śmiga na swoim moto chciałbym zarazić swoim szczęściem innych. Wiem, że w większości przypadków to nic nie da, ale jeśli choć jeden kierowca spróbuje jazdy na dwóch kółkach i "złapie bakcyla", będę szczęśliwszy, gdyż "podzieliłem" się wtedy moim szczęściem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiesz, ja jako szczęśliwy człowiek, który nie dość, że nie musi stać w korkach, to jeszcze z różowym, który też śmiga na swoim moto chciałbym zarazić swoim szczęściem innych. Wiem, że w większości przypadków to nic nie da, ale jeśli choć jeden kierowca spróbuje jazdy na dwóch kółkach i "złapie bakcyla", będę szczęśliwszy, gdyż "podzieliłem" się wtedy moim szczęściem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ZycieJAKsen: sorry nie chcę
@Adams_GA: Poczytaj czym jest wyprzedzanie, wymijanie a czym czym omijanie. Kolego uzywanąc znaków xD, HEHE, pisząc kisnę z Ciebie to raczej bliżej Ci do 10 lat niż do pełnoletności. Myślę, że nawet nie posiadasz prawka a wypowiadasz się jak kierowca ciężarówki z 30 letnim stażem.
@ZycieJAKsen: To że używam znaku "xD" i piszę "kisnę" to Twój jedyny argument? Powiedziałem podajcie podstawę prawną to pogadamy, jak na razie nic nie byłeś w stanie podać NIC więc sorry ale zaorał Cię ktoś "komu bliżej do 10 lat niż pełnoletności" a prawo jazdy mam od 5 lat prawie. Wbij sobie do głowy że omijanie przed przejściem dla pieszych, w tym przed światłami jest zakazane i jest wykroczeniem i nie
@Adams_GA: Wiesz, idąc tym tropem, to nie nurkowałbym w oceanach (rekiny, narkoza azotowa itp), nie skakałbym ze spadochronem (mimo pirotechnicznie uruchamianego zapasu, zawsze może coś zawieść), nie jeździłbym motocyklem (dawcy!) Nawet nie poszedłbym dziś ze znajomymi na sztuczną ściankę się powspinać (lina może pęknąć).

Przeglądając Twój profil, widzę, że interesujesz się piłką nożną, i grami komputerowymi.
Chodzisz na mecze? Tam jest niebezpiecznie, kibice mordują kibiców, policja morduje kibiców, sami się kibice
@ZycieJAKsen: @11mariom: Proszę pokażę Wam więcej, oto wykładnia KWP w Krakowie:

Przejeżdżanie obok stojących samochodów jest tzw. manewrem omijania. Ustawa Prawo o ruchu drogowym wskazuje w tym zakresie (w art. 23), że kierujący pojazdem jest obowiązany zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość. Nadto podczas takiego manewru motocykliści często zmieniają pasy ruchu - co winni odpowiednio sygnalizować (art. 22) i zachować szczególną ostrożność zbliżając się
@ZycieJAKsen: Ale ja nie mówię o omijaniu w korku(poza tym że wiąże się to często z niezachowaniem ostrożności i odległości), tylko o omijaniu przed samymi światłami gdy motocykliści się pchają na sam przód. Przeczytaj sobie jak wyżej jakie przepisy łamiesz.
Teoretycznie – przy zachowaniu powyższych warunków - motocykliści mogą „w korku na światłach”, przejeżdżać wśród stojących aut ustawić się przed nimi i jako pierwsi ruszyć. W praktyce często będzie to niemożliwe m.in. z powodu braku odpowiedniej ilości miejsca na wykonanie tego manewru,


Zawsze tak będzie? A jeśli będzie miejsce?

w szczególności miejsca na zatrzymanie przed samochodami. Nadto manewr taki wiązać się może z naruszeniem przepisów ruchu drogowego (np. niestosowanie do znaków poziomych).
@Kick_Ass: a ty jesteś jednym z tych motocyklistów co wyprzedza przed samymi światłami i łamie przepisy bo musi być pierwszy?


@Adams_GA: Można więc przejechać pod światła nie łamiąc przepisów, jak? Sam napisałeś to w swoim ostatnim poście cytując przepisy.