Wpis z mikrobloga

Pomocy!!! Potrzebuję rady Mirki i Mirabelki informatycy i informatyczki :))). Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze ścieżki kariery. Jeżeli macie ochotę porobić sobie ze mnie heheszki, proszę bardzo, ale napiszcie też coś konkretnego. Pomóżcie proszę cumplowi (4 lata i 7 miesięcy na wykopie) bo nie mam do kogo się zwrócić.
Konkretnie zastanawiam się, czy byłbym w stanie przekwalifikować się na informatyka czy cos w tym rodzaju. Nie muszę wcale zarabiać 15k na miesiąc, wystarczy że będę klepał kod czy coś tam dłubał i zarabiał w miarę przyzwoite pieniądze. Chcę się przekwalifikować ponieważ marzy mi się praca na odległość. Żona pracuje w domu na własnej działalności (jest tłumaczem). Gdybym i ja miał taką możliwość. Za jakieś 10 lat kupilibyśmy kampera i kilka miesięcy w roku podróżowali pracując. Takie mamy marzenie. Dlatego zastanawiam się nad studiami na PJWSTK zaocznie lub przez internet. Co myślicie o tej uczelni, jest po niej praca, naucze sie czegoś? Na państwowa uczelnię nie mam szans a i nie wiem czy zniósł bym panie z dziekanatu (nie jestem już małolatem)
Moja sytuacja: 36 lat. Jestem po Turystyce i Rekreacji na AWF (wiem, nie lepsze niż filozofia) Pracuję. W pracy mam duuuużo czasu na naukę. Generalnie się opierdzielam. Zarabiam dobrze, ale praca ta jest kwestią farta i mogę ją w każdej chwili stracić ( nie, nie jestem Prezydentem)(nie pracuję też w urzędzie). Zdałem maturę z matematyki 16 lat temu i od tej pory nie miałem z nią styczności.

Mam motywację, mam czas, mam pieniądze na szkołę, korepetycje, materiały itp. Nie wiem tylko czy mi starczy umysłu na ogarnięcie takiego materiału. Nie mam do tej pory nic wspólnego z informatyką.

Dobra, pośmialiście się. Wytrzyjcie ślinę z monitora i powiedzcie co o tym myślicie. Proszę pomóżcie. Krytykujcie, nabijajcie się i motywujcie.
#programowanie #pjwstk #informatyka #10knamiesiac #kariera #kiciochpyta #praca #programista #java
  • 14
@wilk132: Jeśli interesujesz się informatyką i chciałbyś się rozwijać w tej kwestii to polecam Ci w internecie poczytać, materiały z uczelni (np. PW, PWr) są publikowane na stronie w formie pdfów, jeśli ktoś ma dość motywacji to myślę, że da samemu ogarnąć, zresztą studia teraz tak wyglądają, że jak się człowiek sam nie nauczy to mu na uczelni niewiele wykładowcy pomogą. Informatyka akurat jest rozumiana jako szeroki zakres nauki, jest tyle
@wilk132: studia zaoczne inżynierskie trwają 4 lata. Jeśli faktycznie będziesz miał motywację i trochę talentu, to w tym czasie ucząc się sam z wielu dostępnych powszechnie źródeł będziesz miał całkiem dużą wiedzę. Po samej uczelni wiedzy jest niewiele. Na PJWSTK jeszcze ponoć jest całkiem nieźle, ale już inne uczelnie odradzam na pewno. Zastanów się, czy nie lepiej ten hajs zainwestować w materiały do nauki, kursy itd.
@KrzysztofKrawczyk: Mam na myśli tylko tą uczelnię, wiem że reszta to kibel a na państwowe nie mam szans. Polecasz jakieś konkretne kursy na poziomie i jakieś konkretne tematy na początek? Przepraszam za naiwne pytania ale nawet nie wiem jak ten temat ugryźć.
@bazingaxl: Napisałem, że pracę w której pracuję mam fartem i długo tam chyba nie pociągnę. Po prostu widzę, że za parę lat nastąpi redukcja stanowiska albo moja firma straci kontrakt. Nie do końca jest tak różowo i wspaniale. Nie szukałbym alternatywy gdybym mógł dociągnąć do emeryturki w ciepełku. W sumie to jest jeszcze jeden powód. Nudzi mnie już moja praca, nie rozwijam się w niej, wręcz odmóżdżam. Poza tym jestem uwiązany
@wilk132 smacznego! Jak z pomocą materiałów, googli i internetu dasz radę trawić materiał oraz zaczniesz ćwiczyć programowanie (sama teoria daje świetną bazę, ale mało doświadczenia, z drugiej strony braki w teorii prędzej czy później dają o sobie znać) to może coś z tego będzie ;)
@lume: Pracujesz w zawodzie, lub masz perspektywę pracy w zawodzie (jak odległą)? Czy uważasz że po tej szkole będziesz coś wart na rynku pracy? Jaka specjalizacja?
Dzięki wielkie za odpowiedź. Dobry z ciebie Mirek.