Wpis z mikrobloga

Pewnie zaraz mnie ktoś zasypie argumentami że to głupie, ale w drugiej turze zagłosuję na Komorowskiego (w pierwszej nie głosowałem)
Czemu tak? Pamiętam jeszcze gdy rządził PiS; krótki okres czasu gdy Polska popsuła sobie kontakty z kim tylko się dało. Wewnątrz nie było lepiej - ciągle tropienie wymyślonych afer, nasyłanie służb na koalicjanta i podlizywania się biskupowi, jakiemukolwiek, każdemu.
Idąc dalej propozycja Dudy o przywróceniu poprzedniego wieku emerytalnego. Fajnie się to czyta, ale w wywiadzie gdy ktoś go zapytał z czego chce pokryć taki gigantyczny wydatek, mimo kilku próśb o konkrety powiedział tylko że potrzebna jest reforma systemu emerytalnego. Zero pomysłu - puste słowa rzucane na wiatr. Pomijam fakt że prezydent ma co najwyżej inicjatywę ustawodawczą i może tylko proponować swoje rozwiązania.
I na koniec: Jarosław. Wszyscy wiedzą że w praktyce to on będzie rządził, a Andrzej jest tylko marionetką. Populistyczną kukłą z politycznej trzeciej ligi, którą ktoś chce posadzić na stołku.
#oswiadczenie #wybory #komorowski #polityka
  • 157
@duncanidaho2: gościu gadasz straszne głupoty, nikt nie mówi że za PO nie da się żyć, bo ludzie jakoś żyją i Ci zaradni nawet sobie radzą, tylko kwestia jest taka czy chcemy żyć na poziomie hard czy easy... Czemu wszystko ma stanowić problem i wyzwanie. Bronek z ekipą nie ułatwili chyba niczego, nie zauważyłem żadnej zmiany na lepsze, która wynikałaby stricte z prowadzonej przez nich polityki, bo ok - mamy zieloną wyspę
@duncanidaho2: świetnie zrobił dobre kontakty wszystkim wchodząc w dupe i sprzedając co i rusz Polskę. Zagraniczne kontrakty zamiast polskich, wiek emerytalny wyższy coby Niemcy sobie obniżyło chęć sprzedaży lasów by spłacić żydów. Zajebiscie #!$%@? dobra polityka bulwo. Serio gdzie wy #!$%@? mieszkacie, wylacz TVN i włącz myślenie baranie. Inaczej nie mogę, aż mnie gotuja coraz to nowe tego typu wpisy na Mirko i jakieś fanpage. Ludzie zrobcie przysługę reszcie wyjedzcie w
zmniejszył PIT na zasadzie "mamy okres prosperity na świecie, to ryzyk-fizyk, niech się następni martwią jakby co". Sprawdź kiedy to zrobili.


@boryspo: Nieco ekonomii liznąłem i się dowiedziałem, że w okresie prosperity podatki można spokojnie podnieść, bo to nie zahamuje gospodarki (skandynawom czy Niemcom duże podatki nie szkodzą, bo ich gospodarki hulają). Obniżyć je powinno PO gdy gospodarka przyhamowała w związku z kryzysem. Tymczasem PO wykorzystało kryzys do podniesienia podatków (nie
Obniżyć je powinno PO gdy gospodarka przyhamowała w związku z kryzysem.


@zongobongo: Mamy do wyboru
a) dług publiczny rosnący w jeszcze szybciej
b) wyższe podatki
Sory ale inaczej się nie da. Chcesz mieć darmową służbę zdrowia, darmową edukację, refundację na leki, drogi itd. To płacisz. To co proponuje PiS: dajmy wszystkim, górnikom gwarancję zatrudnienia, nauczycielom gwarancję podwyżek, obniżmy wiek emerytalny, VAT i akcyzę prowadzi do wzrostu długu. Zadłużanie się bez umiaru
@bT4tgL: dr Mirosław G. (zarzut zabójstwa). likwidacja WSI (pomówienia agentów i pracowników), Blida (grubymi nićmi szyta sprawa) to tak pierwsze co przyszło mi do głowy
@duncanidaho2: Twój argument jest inwalidą, bo wygrana Komorowskiego zwiększy szanse opozycji w wyborach parlamentarnych (i odwrotnie). Obie strony się bardziej zmobilizują na zasadzie "aaa, skoro mają prezydenta, to trzeba się zebrać i głosować na drugich, coby całej władzy nie mieli".
Skoro masz taką dobrą pamięć, to pamiętasz 2005 i jak Marcinkiewicz dlatego został premierem zamiast Jarkacza, aby nie zmniejszeć szans Lecha. Ale wtedy było jeszcze wiele sierot po Popisie i zadziałał
wzięło się moim zdaniem z faktu inwestowania w infrastrukturę (głównie drogową) za pieniądze z ue i na koszt zadłużania gmin


@hamskloss: Nie tylko Twoim zdaniem, to fakt bezdyskusyjny.
Zadłużanie się bez umiaru powoduje sytuację jak w Grecji. Poczytaj jak poziom życia tam spadł, ile ludzi jest bezrobotnych.


@duncanidaho2: Czy to właśnie powiedział ktoś kto zamierza zagłosować za prezydentem z PO? Zdaję sobie sprawę z tego, że PiS również będzie zadłużał, ale błagam nie powołuj się na wzrost długu przy argumentach za PO...

Chcesz mieć darmową służbę zdrowia, darmową edukację, refundację na leki, drogi itd. To płacisz


@duncanidaho2: Skoro