Wpis z mikrobloga

Pewnie zaraz mnie ktoś zasypie argumentami że to głupie, ale w drugiej turze zagłosuję na Komorowskiego (w pierwszej nie głosowałem)
Czemu tak? Pamiętam jeszcze gdy rządził PiS; krótki okres czasu gdy Polska popsuła sobie kontakty z kim tylko się dało. Wewnątrz nie było lepiej - ciągle tropienie wymyślonych afer, nasyłanie służb na koalicjanta i podlizywania się biskupowi, jakiemukolwiek, każdemu.
Idąc dalej propozycja Dudy o przywróceniu poprzedniego wieku emerytalnego. Fajnie się to czyta, ale w wywiadzie gdy ktoś go zapytał z czego chce pokryć taki gigantyczny wydatek, mimo kilku próśb o konkrety powiedział tylko że potrzebna jest reforma systemu emerytalnego. Zero pomysłu - puste słowa rzucane na wiatr. Pomijam fakt że prezydent ma co najwyżej inicjatywę ustawodawczą i może tylko proponować swoje rozwiązania.
I na koniec: Jarosław. Wszyscy wiedzą że w praktyce to on będzie rządził, a Andrzej jest tylko marionetką. Populistyczną kukłą z politycznej trzeciej ligi, którą ktoś chce posadzić na stołku.
#oswiadczenie #wybory #komorowski #polityka
  • 157
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: Ja też pamiętam rządy PiSu i boję się Dudy, bo to przyczółek dla rządów PiS.

bac sie powrotu Jaroslawa?


@KonfederatZBaru: PiS obieca wszystko, żeby dojść do władzy, ponieważ Kaczyński żyje wyłącznie chęcią zemsty za śmierć swojego brata. Rozwój całego kraju położy na szali zemsty.

500 zł na każde dziecko. To są grube miliardy. Skąd oni to wezmą? Na pewno nie z oszczędności, bo na oszczędzanie nie będą mieli czasu,
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: Wiesz, jak to jest?

"Takiego syfu jak za tego rządu, to jeszcze nie było"
- przeciętny Polak na temat każdego aktualnego rządu

Polski wyborca ma krótką pamięć. Już nie pamięta wyliczania afer i kompromitacji za PiSu, teraz robi to samo pod adresem PO i uważa, że nigdy wcześniej tego nie było.
  • Odpowiedz
@Horsecook: Hoho, nie mam monopolu na wiedzę, ale po prostu to co @duncanidaho2 napisał we wpisie i komentarzach to w większości irracjonalny lęk przed PISem.
Sam zwolennikiem PISu nie jestem, ale nie ogarniam jak można pałać nienawiścią i bać się formacji politycznej. Jakiejkolwiek.
  • Odpowiedz
PS za czasów pis było taniej


@Helsantonio_Montes: Może przez inflację? Słyszałeś o czymś takim? Nie?

Zresztą kogo ja próbuje przekonać.

Sam zwolennikiem PISu nie jestem, ale nie ogarniam jak można pałać nienawiścią i bać się formacji politycznej. Jakiejkolwiek.


@endriuuu: przeczytaj wpis @Mordeusz to zrozumiesz jak.
  • Odpowiedz
@endriuuu: jak najbardziej mozna bac sie formacji politycznej, odwoluje do historii.
Nie pisze ze pis zrobi nam wojne domowe ale jesli wiek emerytalny nie zostanie obnizony to ludzie beda #!$%@?, jesli wiek emerytalny zostanie obnizony to albo beda wieksze podatki albo emeryci beda zdychac pod plotami jak zwierzeta, konsekwencje jestes w stanie sobie wyobrazic
Przypominam takze, ze gafy bronka w duzej mierze sa dramami w polsce, w japonii wszyscy mieli #!$%@?
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: Może przez to że PiS nie podwyższył VAT? Może że jednak coś tam obniżył? Że nie podwyższył wieku emerytalnego? A po drugie prezydent to funkcja reprezentatywna a Komorowski się nie nadaje na to. Ale kogo ja chce przekonać jak Ty masz w głowie "byle nie kaczor".
W 2010 Komorowski był kandydatem awaryjnym zamiast Tuska.
  • Odpowiedz
"byle nie kaczor"


@laminem: nie byle nie Kaczor tylko byle nie populiści, którzy dla władzy zrobią wszystko (to głupota ale fajny przykład "serce po lewej stronie" Kaczyńskiego). A VAT itd. rzucę tylko hasła, bo już kilka razy o tym tutaj pisałem, wystarczy przescrollować: dług publiczny, Grecja, wiek emerytalny.
  • Odpowiedz