Wpis z mikrobloga

Pewnie zaraz mnie ktoś zasypie argumentami że to głupie, ale w drugiej turze zagłosuję na Komorowskiego (w pierwszej nie głosowałem)
Czemu tak? Pamiętam jeszcze gdy rządził PiS; krótki okres czasu gdy Polska popsuła sobie kontakty z kim tylko się dało. Wewnątrz nie było lepiej - ciągle tropienie wymyślonych afer, nasyłanie służb na koalicjanta i podlizywania się biskupowi, jakiemukolwiek, każdemu.
Idąc dalej propozycja Dudy o przywróceniu poprzedniego wieku emerytalnego. Fajnie się to czyta, ale w wywiadzie gdy ktoś go zapytał z czego chce pokryć taki gigantyczny wydatek, mimo kilku próśb o konkrety powiedział tylko że potrzebna jest reforma systemu emerytalnego. Zero pomysłu - puste słowa rzucane na wiatr. Pomijam fakt że prezydent ma co najwyżej inicjatywę ustawodawczą i może tylko proponować swoje rozwiązania.
I na koniec: Jarosław. Wszyscy wiedzą że w praktyce to on będzie rządził, a Andrzej jest tylko marionetką. Populistyczną kukłą z politycznej trzeciej ligi, którą ktoś chce posadzić na stołku.
#oswiadczenie #wybory #komorowski #polityka
  • 157
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: Właściwie to opisałeś czasy PiS mało dokładnie, ale dokładnie odwzorowałeś czasy PO!. Tylko nie wziąłeś poprawki na przekaz medialny, ot; wystarczy zerknąć na dzisiejsze materiały na stronach dużych mediów.
Wtórnie co za różnica czy rządzi Jaro przez maskotkę, czy służby przez maskotkę? No taka, że Jaro już znasz, a służb ciągnących za sznurki nie zobaczysz. Wystarczy przypomnieć sobie jak Donald nie raz nie dwa był smutny, jak nagle coś ogłosił
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: nie irytuje Cie że Komorowski to tylko strażnik żyrandola dla ludzi z PO? Prezydent w polskim systemie ma naprawdę spore prerogatywy z których może skorzystać - veto, skierowanie ustawy do TK, może rozwiązać parlament i rozpisać nowe wybory a Komorowski przez pięć lat nie zrobił nic.
Pracowałem w sztabie Komorowskiego w 2010 roku ale tym razem mój głos idzie na Dudę.
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: mieszkam 80 km od miejsca zameldowania, a nie miałem czasu iść do UM złożyć deklarację


nie mialem czasu, co to za #!$%@? usprawiedliwienie. #!$%@? codziennie po 18h?
i prosze nie #!$%@? ze w wolnym czasie wole wyjsc do kina czy inne gowna.
twoja obecnosc na wykopie tylko potwierdza to ze czas masz tylko jestes #!$%@? leniem.

dziekuje. i gratuluje slusznego wyboru na funkcje REPREZENTACYJNA. shogunie
  • Odpowiedz
Uażasz że Duda będzie tylko marionetką po czym mozna wywnioskować że bula uwazasz za władcę pełną gębą i samca alfa.


@Skyworld: Czy Ty potrafisz czytać, pytam serio radzisz sobie ze składaniem wyrazów?

Kilka razy napisałem że Komorowski to nie mój klimat, że gdyby nie zaistniałem okoliczności to bym nie zagłosował na niego. Napisałem że moim zdaniem propozycje Dudy to jedno wielkie szambo, które albo będzie wyborczą obietnicą albo będzie kosztowało każdego
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: Nigdzie nie napisałeś nic dobrego o komorowskim. Zarzuciłeś z kolei że duda to samo dno stwierdzając że zagłosujesz więc na komorowskiego. Ty naprawdę nie wiesz jaki to daje wydźwięk albo po prostu udajesz żeby mieć okazję do powyzywania od ignorantów.
  • Odpowiedz
@Skyworld: Czyli najpierw ignorancja, a potem interpretacja moich słów tak jak Tobie się podoba. Mimo że kilka razy uściślałem dokładnie że gdyby nie to że kontrkandydatem jest Duda to bym na Komorowskiego nie zagłosował. Pasuje.
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: Czyli wybierasz PO żeby PiS nie wygrał. Zawsze myślałem że powinno się głosować na kandydata którego się popiera.
Do tego doliczmy fakt że sam Duda niewiele zdziała i będzie pełnił role czysto reprezentatywną, głosując na Komorowskiego uznajesz że dotychczas pełnił ją dobrze. Jak dla mnie niezbyt się wykazał. Już wole mechanicznego Dude który będzie mógł potrzymać PO w szachu niż gajowego który przyklepie ich każdą ustawę.
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: Przecież jest dokładnie tak samo jak za rządów pisiorów. Różnica jest taka, że po pisiorach jechał tvn a teraz puszczają słodziutkie, różowe bączki, zachwycając się władzą. Serio, pod względem systemowym nic wielkiego się za ich rządów nie działo.

Podsłuchy były? I są, rekordowe ilości. Polityczne aresztowania też są - patrz: Staruchowicz aresztowany pod zarzutem z dupy, podobnie jak Dołecki - utrącony dzień przed konwencją Palikota na której miał startować. Przykłady
  • Odpowiedz
@Behemoth-: akurat to embargo wydaje się mieć pozytywne skutki - sadownicy nauczyli się znaczenia słowa "dywersyfikacja". Amerykanie z kolei wypełnili swoją część umowy offsetowej, która została beznadziejnie sformułowana jeszcze przez SLD.
@endriuuu: czyli nie można mieć zdania innego niż jedyna słuszna linia obowiązująca obecnie na wypoku, bo jest się "idiotą z wypranym mózgiem"? Kuc żenada content over 9000.
@Jogurcik: po prostu przyznaj, że nie rozumiałeś wcześniej znaczenia tego cytatu,
  • Odpowiedz
@boryspo: Oczywiście, że można. Chodzi mi tutaj o, nie tyle ślepe powtarzanie linii mediów, co przyjęcie pewnych poglądów za własne, z pełnym przekonaniem, że samemu się do.nich doszło.
  • Odpowiedz
tak myślałem, jedyny argument pisiorków - "BO NIE BENDOM KRADLI TAK JAK TERAZ BENDZIE LEPIEJ NO I KOMOR NO PRZECIEŻ TO JEST PORAŻKA TYP WSZEDŁ NA KRZESŁO CZAISZ JA NIE MOGE ŻAL"
xDDD
ja #!$%@? jak można być tak naiwnym
no ale jak chcecie, ja głosuje na dude, czas rozruszać trochę polityke bo nudno w telewizji wieczorami
ANDRZEJ DUDA NA PREZYDENTA!
WIĘZIENIA ZA IN VITRO!
1000ZŁ NA KAŻDE DZIECKO MIESIĘCZNIE!
FINANSOWANIE WSZYSTKICH
  • Odpowiedz
VAT, podniósł wiek do 67, vat na ubranka, pro civili, wsi.. mało tego?


@Helsantonio_Montes: Przeczytaj prognozy specjalistów ile wynosiłyby emerytury gdyby wiek był niższy. Po prostu przeczytaj, możesz do tego doliczyć niską dzietność polaków. Składa się? Czy nie zupełnie? A może chcesz do tego jeszcze dołożyć to że żyjemy coraz dłużej?
  • Odpowiedz
@Helsantonio_Montes: aha, czyli teraz odpowiada za treść każdej ustawy, którą podpisuje i która została uchwalona większością głosów sejmu i zatwierdzona przez senat... Widzę, że osiągamy nowe poziomy logiki czy też odmętów szaleństwa, jak by to określił bohater tego wpisu.

Na preferencyjną stawkę VAT na ubranka AFAIR i tak mieliśmy tylko jakiś tam okres wynegocjowany. Równie dobrze mógłbyś się przyczepić do materiałów budowlanych, ale to już nie jest takie populistyczne, jak dziecięca
  • Odpowiedz