Wpis z mikrobloga

Mój dziadek poszedł do urzędu miasta i podobno jest tam taka tablica z kandytami na prezydenta z ich sylwetkami i mi opowiada

I patrzę, a tam jeden nie dość, że bezrobotny to jeszcze wykształcenie podstawowe i jeszcze Kowalski się nazywa - do kopania rowów, a nie na prezydenta


A ja kisnę i myślę o biednych zwolennikach #bojowkamariana

#truestory #heheszki #mariankowalski #4konserwy #neuropa #polityka
  • 37
bo to wstyd by w XXI w. naród reprezentowała (a tym jest prezydent) osoba z pokolenia X czy przed X bez wykształcenia wyższego. Równie dobrze można by menela wybrać bo po winiaczu dobrze gada.


@grzegorz-zielinski: Do tej pory myślałem, że już niemal wszyscy wiedzą o tym, że formalne wykształcenie nie zawsze robi róźnicę
@md23: prywatna opinia, którą szanuję aczkolwiek z którą się nie zgadzam. Wiesz w dzisiejszej polityce zależnie od opinii mogę w taki sposób udowodnić bez problemu, że każdy obecny kandydat na prezydenta się kompromituje i/lub jest skompromitowany.

Ale nie to jest polem dyskusji - IMHO tak, reprezentant państwa XXI w. pracujący jako ochroniarz nie reprezentujący sobą nic humanistycznego to lekko mówiąc porażka.

I nie chodzi o brak szacunku do ochroniarzy, bo żadna
Wiesz w dzisiejszej polityce zależnie od opinii mogę w taki sposób udowodnić bez problemu, że każdy obecny kandydat na prezydenta się kompromituje i/lub jest skompromitowany.


@grzegorz-zielinski: To prawda, zawsze się znajdzie kij. Jezeli kandydat ma doktorat, ale nie jest z naszego zespolu to uderzymy w najbardziej absurdalne tony wypominając mu to, że ma np. kota.

Ale nie to jest polem dyskusji - IMHO tak, reprezentant państwa XXI w. pracujący jako ochroniarz
@wspolrzednebiegunowe: W przypadku funkcji prezydenta odpowiedni prestiż i pozycja życiowa by móc godnie reprezentować kraj.

@md23: ty to mówisz - nie ja. Ja tylko mówię, że jeżeli chcemy budować XXIw. państwo i naszym reprezentantem ma być marian spod budki z piwem "bo dobrze chop godo" to błagam - ja tam się nie skuszę i nic mnie nie zmusi do wyboru mariana.

Ciebie może irytują słowa, że prezydent to przypinanie orderów,
@grzegorz-zielinski: apropos Twoich obliczeń co do większości sejmowych i blokowania inicjatyw rządowych, proszę:

art.122 ust. 5
Jeżeli Prezydent Rzeczypospolitej nie wystąpił z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego w trybie ust. 3, może z umotywowanym wnioskiem przekazać ustawę Sejmowi do ponownego rozpatrzenia. Po ponownym uchwaleniu ustawy przez Sejm większością 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów Prezydent Rzeczypospolitej w ciągu 7 dni podpisuje ustawę i zarządza jej ogłoszenie w