Wpis z mikrobloga

Mój dziadek poszedł do urzędu miasta i podobno jest tam taka tablica z kandytami na prezydenta z ich sylwetkami i mi opowiada

I patrzę, a tam jeden nie dość, że bezrobotny to jeszcze wykształcenie podstawowe i jeszcze Kowalski się nazywa - do kopania rowów, a nie na prezydenta


A ja kisnę i myślę o biednych zwolennikach #bojowkamariana

#truestory #heheszki #mariankowalski #4konserwy #neuropa #polityka
  • 37
@md23: śmiecham dalej i nie pominąłem niczego - cały czas mówiłem o nieprzychylnym rządzie.

w niedawnej historii mieliśmy prezydenturę Lecha Kaczyńskiego przy nieprzychylnym rządzie. Każdy wie jak ta prezydentura wyglądała i czym się to skończyło. Gimbusiarskie to jest uważanie prezydenta za posiadającego jakąkolwiek moc sprawczą w obecnym systemie.

Bo oczywiście nieprzychylny rząd nie ratyfikował traktatu lizbońskiego, a w sprawie pierdół nie było oczywistych zagrań politycznych, że hurr durrr prezydent blokuje postęp
@grzegorz-zielinski: czy prezydent może zablokować dowolną ustawę, jeśli rząd nie ma 3/5 sejmu? Może, no więc to tyle z tej dyskusji i Twoich "argumentów". A na ile będzie przejmował się opinią publiczną, to druga sprawa, z resztą nie zawsze stanowisko przeciwne rządowi jest przeciwne opinii publicznej.
md23: śmiecham dalej i nie pominąłem niczego - cały czas mówiłem o nieprzychylnym rządzie.


@grzegorz-zielinski: to nie zrozumiałeś sensu mojego zdania.

Gimbusiarskie to jest uważanie prezydenta za posiadającego jakąkolwiek moc sprawczą w obecnym systemie.


@grzegorz-zielinski: bo Prezydent nie może np. rozpisać referendum, złożyć inicjatywę ustawodawczą, złożyć wniosek do TK, zawetować ustawę, czy też zainicjować procedurę zmiany Konstytucji. Może zwyczajnie rozpocząć chociażby jakąś poważną debatę. Jaką znasz ustawę, która wyszła z
@wspolrzednebiegunowe: zaraz zaraz - 3/5 sejmu przy połowie obecnych co daje w fajnym przypadku przy którym się przepycha ustawy 30% sejmu. Dzisiaj jest 51% dla koalicji rządzącej - no problem. Zawsze można zwalić na idiotę prezydenta, co blokuje każdą reformę (co już znamy z historii). A więc nie 3/5 sejmu, a 1,5/5 sejmu i nie tyle z tej dyskusji a dalej jest dyskusja.

@md23

rozpisać referendum

jakieś ostatnie?

złożyć inicjatywę ustawodawczą,
@grzegorz-zielinski: Mamy leniucha w Pałacu to nie jestem w stanie Ci napisać kiedy były ostatnie przypadki skorzystania przez prezydenta ze wskazanych przywilejow. Moglbym za to wskazać przypadki, kiedy referendum, weto, czy tez wniosek do TK były uzasadnione, a bul zrobił szopę. Miało to miejsce np. przy ustawie o OFE, gdzie podpisał ją a nastepnie skierował do TK. Logika mówi, że jezeli masz watpliwosci to nie podpisujesz ustawy.

Moje clue jest takie,
30% sejmu. Dzisiaj jest 51% dla koalicji rządzącej - no problem.


@grzegorz-zielinski: a posłom z partii opozycyjnych się zamyka drzwi przed nosem, czy jak?
Gdyby PO nie miała swojego prezydenta, zawetowane zostałyby zmiany w OFE i wieku emerytalnym. W zgodzie z opinią publiczną, stwarzając rządowi duże problemy z deficytem (w demokracja nie lubi się cięć budżetowych). Prezydent jeśli chce, to może namieszać, jeśli wywodzi się z głównej partii opozycyjnej, a partia
@karolburza: spieszę z wyjaśnieniami. Marian przez niemal cala swoje dorosle zycie prowadzil sklep po swoich rodzicach, dlatego tez nie skonczyl formalnej edukacji.

Co do źródeł zarobkowania, to do czasu kampanii zajmował się kierowaniem ochrona w jednym z lubelskich klubow oraz był instruktorem na silownii. W zwiazku z kampanią, Marian został zwolniony z silownii, a w klubie muzycznym ma urlopie. Aktualnie prowadząc kampanię utrzymuje się ze środków zgromadzonych przez Komitet Wyborczy.