Wpis z mikrobloga

#emigracja W robocie zaledwie po 3 tygodniach proponują żebym przyszedł do pracy w sobotę + bank holiday za co moge zgarnąć 300f w zaledwie 2 dni pracy. Chwala i mówią ze w sierpniu dostanę M stamp czyli pieczątkę doświadczonego pracownika ktory moze juz bez nadzoru pracować (branża lotnicza). Tymczasem ja mam juz bilet wykupiony na piątek rano w jedna stronę do Polski i jestem zdecydowany juz na powrót. Dzisiaj w pracy powiedziałem o swoim zamiarze i byłem zaskoczony reakcja ze team leaderzy (Polacy nota bene) zaczęli mnie mocno przekonywać do zostania, ze nadaje sie do tej roboty i to głupota ja rzucać. Od razu tez poratowali numerem do land lorda ktory moze miec pokoj wolny. Tylko ze ja po 2 miesiącach mam juz naprawdę dość tego. Dość mieszkania w 12 osób w starej ruderze z jednym prysznicem i kiblem i smrodem. Chciaz mieszkam w tych warunkach dopiero tydzień po tym jak wyprowadziłem sie od ,,rodziny". Jestem zmęczony tym ciągłym zmienianiem mieszkań, proszeniem land lorda czy mi odda depozyt i szukaniem kolejnego pokoiku na ostatnia chwile. Mam juz ostro w------e na to ze w przeliczeniu na PLN
Dostaje min 7500 a w maju spokojnie juz 9000 bym wyciągnął ze względu na 2 bank holiday. Nie lubię tego kraju i naprawdę cieszę sie ze jak wszystko dobrze pójdzie to w piątek w południe wyładuje w Krakowie. . #uk #praca #przegryw
  • 180
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Taktyk
@dawid-rams: nie wracaj, serio, przez dwa miesiące będzie fajnie, bo w domu, a potem się obejrzysz, że pracy nie ma, kasy nie ma i będziesz żałował
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Mam dokładnie takie samo zdanie. Mnie akurat to mieszkanie na kupie ominęło, bo miałem metę u znajomych, którzy mieli segment wynajmowany na dwie rodziny, więc jak na tamte warunki, to mega. Ale to, co widziałem wystarczy mi do końca życia. I to ludzie, którzy są tam całe lata, a niczego się nie dorobili, mimo niezłej (w przeliczeniu) pensji, bo w praktyce okazuje się, że to jednak za mało na
  • Odpowiedz
@Sancho_Pansa: @xkorzen: jak ktoś jedzie do Londynu to musi zakładać, że będzie wynajmował pokój, albo najwyżej kawalerkę. Żeby wynająć mieszkanie 2-pokojowe, to już trzeba mieć zarobki inżyniera. (jeśli nie chce się całej wypłaty na mieszkanie przeznaczać)
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Czekaj czekaj bo nie rozumiem. Płaczesz bo masz c-----e mieszkanie ale nie chcesz zapłacić więcej za lepsze?


@Krs90: nie moge znaleźć lepszego chociaż juz szukam tydzień a jutro musze opuścić (i chce) obecne i nie mam zamiaru zostać bezdomnym.
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Jakoś nie chce mi się wierzyć że nie możesz nic znaleźć. Chyba że szukasz po najniższej stawce apartamentów. Czasami warto przeboleć żeby później było lepiej.
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Jakoś nie chce mi się wierzyć że nie możesz nic znaleźć. Chyba że szukasz po najniższej stawce apartamentów. Czasami warto przeboleć żeby później było lepiej.


@Krs90: obdzwonilem wszystkie pokoje ze sparerooma które były w zasięgu mojej pracy. Albo brak odzewu, albo zajęte, albo dostępne za miesiac. Przez agencje to samo, pokoj jest ale koniec maja i do tego ludzie nie polecają przez agencje. Obecnie jest niby jakiś
  • Odpowiedz