Wpis z mikrobloga

#emigracja W robocie zaledwie po 3 tygodniach proponują żebym przyszedł do pracy w sobotę + bank holiday za co moge zgarnąć 300f w zaledwie 2 dni pracy. Chwala i mówią ze w sierpniu dostanę M stamp czyli pieczątkę doświadczonego pracownika ktory moze juz bez nadzoru pracować (branża lotnicza). Tymczasem ja mam juz bilet wykupiony na piątek rano w jedna stronę do Polski i jestem zdecydowany juz na powrót. Dzisiaj w pracy powiedziałem o swoim zamiarze i byłem zaskoczony reakcja ze team leaderzy (Polacy nota bene) zaczęli mnie mocno przekonywać do zostania, ze nadaje sie do tej roboty i to głupota ja rzucać. Od razu tez poratowali numerem do land lorda ktory moze miec pokoj wolny. Tylko ze ja po 2 miesiącach mam juz naprawdę dość tego. Dość mieszkania w 12 osób w starej ruderze z jednym prysznicem i kiblem i smrodem. Chciaz mieszkam w tych warunkach dopiero tydzień po tym jak wyprowadziłem sie od ,,rodziny". Jestem zmęczony tym ciągłym zmienianiem mieszkań, proszeniem land lorda czy mi odda depozyt i szukaniem kolejnego pokoiku na ostatnia chwile. Mam juz ostro w------e na to ze w przeliczeniu na PLN
Dostaje min 7500 a w maju spokojnie juz 9000 bym wyciągnął ze względu na 2 bank holiday. Nie lubię tego kraju i naprawdę cieszę sie ze jak wszystko dobrze pójdzie to w piątek w południe wyładuje w Krakowie. . #uk #praca #przegryw
  • 180
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mentu12: prosta sprawa, za komfort się płaci. Jak ktoś oczekuje domu jednorodzinnego z dużym ogrodem tylko dla siebie za kilka groszy to się nie dziwię, że @dawid-rams chce wracać do Polski. Pisze, że w Polsce jego rodzice mają duży dom blablabla więc woli wrócić do wygodnego domu i się o--------ć niż zapłacić trochę więcej i żyć na poziomie a nie jak cebulak w 12 osób na metrze kwadratowym.

@
  • Odpowiedz
@Mentu12: prosta sprawa, za komfort się płaci. Jak ktoś oczekuje domu jednorodzinnego z dużym ogrodem tylko dla siebie za kilka groszy to się nie dziwię, że @dawid-rams chce wracać do Polski. Pisze, że w Polsce jego rodzice mają duży dom blablabla więc woli wrócić do wygodnego domu i się o--------ć niż zapłacić trochę więcej i żyć na poziomie a nie jak cebulak w 12 osób na metrze kwadratowym.


@
  • Odpowiedz
  • 184
@dawid-rams: stary, jak wyjeżdżales obserwowałem wszystko co robiłeś. Jak dostałeś ziajebista prace w dobrej okolicy, jak zaproponowali Ci kase, jak zaproponowali Ci, że dadzą Ci dobre warunki na ściąganie ludzi, a Ty się k---a poddałeś bo sobie mieszkania nie umiesz znaleźć?

Dusisz się? Chcesz do Polski? Do mamy pod opiekę? Zajebiscie.

Miałeś najlepszą możliwą sytuacje z ludzi zaczynających w UK i jej nie wykorzystałes.

Masz racje, nie wszyscy nadają się
  • Odpowiedz
@dawid-rams: stary, jak wyjeżdżales obserwowałem wszystko co robiłeś. Jak dostałeś ziajebista prace w dobrej okolicy, jak zaproponowali Ci kase, jak zaproponowali Ci, że dadzą Ci dobre warunki na ściąganie ludzi, a Ty się k---a poddałeś bo sobie mieszkania nie umiesz znaleźć?


Dusisz się? Chcesz do Polski? Do mamy pod opiekę? Zajebiscie.

Miałeś najlepszą możliwą sytuacje z ludzi zaczynających w UK i jej nie
  • Odpowiedz
@sorek: tak jak jakoś za Tobą nie przepadam to za to masz plusa. Typ dostaje szansę gdzie z miejsca ma pracę w której go doceniają i ma fajne pieniądze ale woli wrócić "na garnuszek do mamy" niż zapłacić trochę więcej żeby żyć jak człowiek a nie jak robak. Gardzę czymś takim bo dałbym się zabić żeby mieć taki start za te kilka lat kiedy będę gdzieś emigrował.
  • Odpowiedz
@sorek: tak jak jakoś za Tobą nie przepadam to za to masz plusa. Typ dostaje szansę gdzie z miejsca ma pracę w której go doceniają i ma fajne pieniądze ale woli wrócić "na garnuszek do mamy" niż zapłacić trochę więcej żeby żyć jak człowiek a nie jak robak. Gardzę czymś takim bo dałbym się zabić żeby mieć taki start za te kilka lat kiedy będę gdzieś emigrował.


@Pikaczu:
  • Odpowiedz
  • 106
@dawid-rams: no to przestan cebulic k---a i zapłać te £500 za porządną jakość, co to za problem? Ale niee.. Dam za mieszkanie 300 i bede narzekał że żyje w 12.. Szukasz sobie problemów na siłę bo się steskniles za rodziną - tyle.

Nie muszę mówić jak zajebiscie Ci zazdroscilem łatwego startu na emigracji. Ja gdybym miał takie możliwości jak Ty to bym był dużo dalej niż jestem.

Z fartem

PS:
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Jak wracasz to zaciśnij zęby i porób jeszcze miesiąc, dwa i poszukaj jakiegoś B&B a jak nie wracasz to szukaj mieszkania 2 pokojowego(fajnie z kimś zamienić 2 słowa) i wynajmij na siebie na pół roku i żyj jak człowiek bo się wypalisz.
  • Odpowiedz
dość mieszkania w 12 osób w starej ruderze z jednym prysznicem i kiblem i smrodem


@dawid-rams: to ja nie wiem jak ty byś sobie poradził w polskim akademiku xD

Moim zdaniem powinieneś zadać sobie pytanie po co ty tam pojechałeś - zarobić kasę i wrócić, czy zacząć nowe życie?

W każdym razie - jeśli trudno ci wytrzymać warunki mieszkaniowe, to dołóż trochę i zacznij żyć jak człowiek. Nawet jeśli pojechałeś
  • Odpowiedz
@dawid-rams: j--------e, skończ narzekać tylko się ogarnij. Weź chatę przez agencję, 1 bedroom, w 600-700 funtów miesięcznie się zamkniesz w kosztach. Będziesz na swoim. Firma Ci pomoże - co, z tego co rozumiem, już zapowiedzieli.
  • Odpowiedz
@dawid-rams: skoro tak krótko jesteś w UK i ci sie nie podoba to sie nie zastanawiaj tylko wracaj do PL. Zawsze tu możesz wrócić za rok czy dwa, wiesz co i jak, poradziłeś sobie w tak krótkim czasie wiec poradzisz sobie i drugi raz.
Powodzenia cokolwiek postanowisz. Tez myśle nad powrotem do Polski mimo że finansowo bardzo dobrze mi sie żyje i w Polsce na takie życie mnie nie bedzie
  • Odpowiedz
@dawid-rams: i ja tego też nie rozumiem. Jak tu przyjechałam, to nie zarabiałam duzo, ale mieszkałam w normalnych warunkach, w ślicznym domu.
Mogłam odkładać i mieszkać z Hindusami w syfie.
Ale na Swaroga, do domu ma się chcieć wracać, dom ma być odpoczynkiem.
Potem tacy jak Ty wracają do Polski i opowiadają, jak to Polacy żyją w 12 w pokoju.
  • Odpowiedz