Wpis z mikrobloga

#emigracja W robocie zaledwie po 3 tygodniach proponują żebym przyszedł do pracy w sobotę + bank holiday za co moge zgarnąć 300f w zaledwie 2 dni pracy. Chwala i mówią ze w sierpniu dostanę M stamp czyli pieczątkę doświadczonego pracownika ktory moze juz bez nadzoru pracować (branża lotnicza). Tymczasem ja mam juz bilet wykupiony na piątek rano w jedna stronę do Polski i jestem zdecydowany juz na powrót. Dzisiaj w pracy powiedziałem o swoim zamiarze i byłem zaskoczony reakcja ze team leaderzy (Polacy nota bene) zaczęli mnie mocno przekonywać do zostania, ze nadaje sie do tej roboty i to głupota ja rzucać. Od razu tez poratowali numerem do land lorda ktory moze miec pokoj wolny. Tylko ze ja po 2 miesiącach mam juz naprawdę dość tego. Dość mieszkania w 12 osób w starej ruderze z jednym prysznicem i kiblem i smrodem. Chciaz mieszkam w tych warunkach dopiero tydzień po tym jak wyprowadziłem sie od ,,rodziny". Jestem zmęczony tym ciągłym zmienianiem mieszkań, proszeniem land lorda czy mi odda depozyt i szukaniem kolejnego pokoiku na ostatnia chwile. Mam juz ostro w------e na to ze w przeliczeniu na PLN
Dostaje min 7500 a w maju spokojnie juz 9000 bym wyciągnął ze względu na 2 bank holiday. Nie lubię tego kraju i naprawdę cieszę sie ze jak wszystko dobrze pójdzie to w piątek w południe wyładuje w Krakowie. . #uk #praca #przegryw
  • 180
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dawid-rams: czekaj czekaj, 5000zł odłożone po 2msc pracy? Tyle to może odlozysz po pół roku z tej polskiej wyplaty o wartości 1700 o ile dostaniesz robotę, będziesz mieszkać z rodzicami a mama będzie robić obiadki do pracy
  • Odpowiedz
Ja czytac tego nie moge, zarabiasz wiecej niz najnizsza krajowa co juz jest jako takim osiagnieciem, masz dostac wiecej, jakas pieczatke ale ty wolisz wrocic do pl bo sie telepiesz na 100funtow miesiecznie na lepsze mieszkanie. Zrozum, ze cale zycie z rodzicami mieszkac nie bedzieesz ale z takim podejsciem do hajsu domu z ogrodem tez sie nie dorobisz

Taguj swoje wpisy nastepnym razem #januszeemigracji #stulejaemigracji
  • Odpowiedz
@dawid-rams: nie rozumiem takiego podejścia. Narzekasz, że 2 msc od wyjazdu masz złe warunki, przy czym piszesz, że nie jesteś żadnym inżynierem. Chcesz wysyłać połowę kasy do Polski? To zostań dłużej, zainwestuj w lepsze warunki, złap doświadczenie - większe pieniądze przyjdą z czasem.

Do tego ta gadka, że rodzice mają taki duży i fajny dom. Super podejście, tylko pamiętaj, że przyjdzie czas na to, żeby się w końcu przenieść na
  • Odpowiedz
@dawid-rams: skoro tak krótko jesteś w UK i ci sie nie podoba to sie nie zastanawiaj tylko wracaj do PL. Zawsze tu możesz wrócić za rok czy dwa, wiesz co i jak, poradziłeś sobie w tak krótkim czasie wiec poradzisz sobie i drugi raz.

Powodzenia cokolwiek postanowisz. Tez myśle nad powrotem do Polski mimo że finansowo bardzo dobrze mi sie żyje i w Polsce na takie życie mnie nie bedzie
  • Odpowiedz
@dawid-rams: jak chcesz pokoj z łazienką to mam takowy za £100pw (dla jednej osoby, dla dwóch £140) jak byś chciał.


No tylko ze w Yorkshire ;)

@sorek: Spoko tylko ogarnę czy jest tam jakaś firma podobna i wpadam ale za kilka miesięcy.
  • Odpowiedz
@asique: Jak się przelicza na złotówki, wysyła tysiące do Polski, przelicza ceny w sklepie i wynajmuje kibel zamiast pokoju bo taniej to czego się spodziewać?
U mnie różnica cen to +£20pw i masz nowy dom
  • Odpowiedz
@asique: Jak się przelicza na złotówki, wysyła tysiące do Polski, przelicza ceny w sklepie i wynajmuje kibel zamiast pokoju bo taniej to czego się spodziewać?

U mnie różnica cen to +£20pw i masz nowy dom

@SUQ-MADIQ: tutaj pokoj za 500f to pokoj w mieszkaniu gdzie jest 5 pokoi czyli ok 8 lokatorów minimum. Juz nie mam ochoty ładować sie w kolejny depozyt. Jeszcze mi kurna spróbujcie w gorące
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Ale pewnie funt więcej za godzine niż w zakichanej walii gdzie za pokój zapłacisz £280?


@SUQ-MADIQ: ja tutaj przyjechałem bo mnie kuzyn namówił ze jest łatwo z praca. Chętne bym sie przeniósł do Walii, Szkocii czy polnonej Anglii.
  • Odpowiedz