Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
proszę Was o poradę. Chcę otworzyć myjnie dla tirów (w tym usługi związane z dezynfekcją cystern, naczep). Mam dobrą lokalizację przy trasie S1 na terenie aglomeracji śląskiej. Taka myjnia to b.duży wydatek (około 800 tys zł) i będę się starał o kredyt. To musi być pewny strzał. Oczywiście o klientów będę się starał jeszcze prze rozpoczęciem ewentualnej budowy. Czy macie jakieś doświadczenia z tego typu myjniami? jakieś porady/przemyślenia?
#januszebiznesu #porady
  • 9
  • Odpowiedz
@tobek19: znajomy ma siec (44 lokalizacje) automyjni recznych i automatycznych przy stacjach benzynowych duzych koncernow. Najwazniejsze jest zeby myjnia zarabiala na siebie sama, a reklamowala skutecznoscia - poczta pantoflowa jest najlepsza!
  • Odpowiedz
@tobek19: Ile będzie kosztować u Ciebie mycie zestawu standard 13,6 firana ?
I czy nie będize to poprostu spryskanie mega agresywną chemią i spłukanie. Później nowe auto i naczepa jest matowe l(
  • Odpowiedz
@xspeditor: liczyłem, że będzie to kosztować około 100 zł. Dzięki za opinie! chce żeby to była myjnia portalowa. Rozeznam się jaka chemia jest najlepsza na rynku żeby nie niszczyła karoserii.
  • Odpowiedz
@tobek19: 100 to taka rynkowa cena. 100 - 120 zł przeważnie. Na Słowenii zawsze myłem auta ale ostatnio mają stare szczotki te ręczne i tak mi nowe drzwi w naczepie porysowali i zmatowili że trzeba było okleić folią.
  • Odpowiedz
@tobek19: Hmm, lokalizacja jest istotna. Im bliżej jakiejś głównej drogi tym lepiej. Jakieś głupoty typu kawa dla kierowcy na poczekaniu, to zawsze dobrze przyciąga. No i oczywiście jakość, jak mam nowe auto to nie puszcze go na starą myjśnie gdzie poleją go najmocniejszym dimmerem a później szczoty i tyle. Najlepsze to są takie myjnie gdzie dwóch chłopów leci ze szczotami i pianownicą. Mniejsze nakłady tylko mniej aut się umyje
  • Odpowiedz
@tobek19: Pomysł totalnie nie trafiony, będziesz harował całymi dniami myjąc tiry a kredyt i tak nie spłaci się szybciej niż 30 lat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz