Wpis z mikrobloga

@optymalista: Nowa Zelandia - update od szczęśliwego człowieka

Mało piszę bo mało się dzieje. Szukam pracy i możliwości zostania tutaj na dłużej. Jest niesamowicie ciężko tak jak wielu z was pisało. Podobał mi się obrazek z kotwicą :D Ostatnio jednak zarobiłem jakąś tam kasę. Mianowicie za pozamiatanie liści dostałem $30 od jakiejś babci z wysp Cooka, a dzisiaj za naprawienie(o ile tak można nazwać defragmentacje i wywalenie paru programów ze startup'u) laptopa dostałem dolarów 80. Co prawda umówiłem się na 70, ale miła Pani nalegała na 80. Znajomy powiedział, że i tak brałem za mało...

Kasa się niedługo skończy i trzeba będzie kombinować. Mimo wszystko cieszę się ogromnie, że jestem tak daleko od całego europejskiego syfu. Może wydawać się to dziwne, ale tutaj taka Ukraina po prostu nikogo nie obchodzi ( ͡º ͜ʖ͡º). Nie ma Unii Europejskiej która co chwilę truje o cenach mleka, węgla, czy jabłek. Benzyna jest tańsza od mleka i nie ma z tym problemu.
Gdy czasami opowiadam tutejszym znajomym co odpieprza się w Polsce - kraju w którym wszystko jest odwrotnie to łapią się za głowę. Takich jaj to nawet w Indiach nie ma.
W Anglii poznałem na prawdę mądrego gościa. Kiedyś gdy dyskutowaliśmy o Polsce powiedział: "To nic. Wyjadą 4 miliony a nie 2."

Nie zachęcam co emigracji i do porzucania kraju w którym się urodziło. Zachęcam natomiast do bycia szczęśliwym. Taki właśnie jest mój cel życiowy. Wiele osób z mojego otoczenia jeszcze tego nie zrozumiało.

Wyjechałem, żeby być szczęśliwym, tylko tak wiecie... optymalnie, nie ma co się za bardzo denerwować rzeczywistością ;)

#optymalista #nowazelandia #podroze #emigracja
optymalista - @optymalista: Nowa Zelandia - update od szczęśliwego człowieka

Mało ...

źródło: comment_JR2V5jFiUvnz5S25f749xftV7GMuZK6A.jpg

Pobierz
  • 9
@optymalista:

Mimo wszystko cieszę się ogromnie, że jestem tak daleko od całego europejskiego syfu. Może wydawać się to dziwne, ale tutaj taka Ukraina po prostu nikogo nie obchodzi ( ͡º ͜ʖ͡º). Nie ma Unii Europejskiej która co chwilę truje o cenach mleka, węgla, czy jabłek. Benzyna jest tańsza od mleka i nie ma z tym problemu.


I o to chodzi! Człowiek nie musi słuchać tego całego
@optymalista: za każdym razem kiedy już dorwiesz się do internetów to nie napiszesz nic konkretnego, a szkoda. No trudno, wyrzucam twój tag z obserwowanych bo niczego się nie dowiem :) jak to mówił Marek Kondrad, "tylko to mamy za darmo co zrobimy sami" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@optymalista: Ja bym chciał się dowiedzieć. Pytałem się już 2 razy i bardzo mi zależy na odpowiedziach. Pytam po raz 3 i bardzo proszę o informację.
1) 100$ placisz za pokój tylko dla siebie? Czy dzielisz go z dziewczyna i ona tez płaci 100$…? Czy 100$ to za pokoi dla 2 osób?
2) Ile kosztują i ile trwają studia na które chcesz isc?
3) Mówisz ze jak będziesz, studiował to dziewczyna
@optymalista: o ubezpieczeniu nic nie wspomniałeś. Daj sobie lepiej spokój z wykopem bo robisz ludziom nadzieję, a potem otrzymują od ciebie takie właśnie "elektrodowe" zdawkowe informacje "nie chce się powtarzać".