Wpis z mikrobloga

Potrzebna rada od przedsiębiorczych mirków!

Od pewnego czasu przesyłam pieniądze (USD) do Ameryki Środkowej korzystając z firmowego konta w DeutcheBank. Niestety prowizje, kursy walutowe oraz czas przelewu (4 dni) są niezadowalające. Znacie może jakieś alternatywy ? Korzysta ktoś w podobny sposób np. z PayPal? A może warto pomyśleć o bitcoin ?

#rada #pomocy #paypal #bitcoin #firma #banki #finanse #przelewy #przelew
  • 6
  • Odpowiedz
A może warto pomyśleć o bitcoin ?


@superTIMOR: oczywiście, że warto. Niesamowite korzyści na opłatach i na czasie. Wszystko jednak zależy od odbiorcy czy da radę to ogarnąć i od tego do jakiego kraju wysyłasz tzn. czy jest w tym kraju jakaś giełda bitcoinowa, jakaś infrastruktura Bitcoin.
  • Odpowiedz
@superTIMOR: Problem z paypalem jest taki, że zdziera bardzo dużo za przewalutowanie. I ma tendencję to blokowania konta z byle powodu na bardzo długi czas - to jest rozwiązanie do małych kwot a nie do poważnego biznesu.

Bitcoiny to skomplikowana sprawa, ale może być tańsza. Musisz zakupić BTC na jakiejś giełdzie (jesli jesteś w USA to https://exchange.coinbase.com/ będzie dobrym wyborem. W innym wypadku bitstamp.net albo BTC-e.com)

Następnie prześlij BTC kontrachentowi, i on sobie musi wymienić w swoim kraju na lokalnej
  • Odpowiedz
@superTIMOR: Jeżeli masz problem z zakupem BTC, możesz skorzystać z pomocy zaufanego mirka [przez zaufanego, mam na myśli takiego który jest w stanie potwierdzić swoją tożsamość, reputacje gdzieś etc.], m.in ja prowadzę takie usługi, więc mogę Ci pomoc - wtedy twoja droga do kupna bitcoinów skraca się do tego, że zakładasz portfel i czekasz na kasę.
  • Odpowiedz