Wpis z mikrobloga

Jak bardzo nie lubie Alledrogo + jestem januszem biznesu? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Grupowy prezent dla kolegi na urodziny. Promocyjna oferta producenta szaf S1 z aktualnym hologramem na Alledrogo za ~1000zl + 100zl wysylka. Ten sam mebel w sklepach stacjonarnych ~1550zl. Piszemy maila do sprzedawcy z zapytaniem czy mozna kupic po prostu robiac mu przelew. Dodajemy dane do wysylki + numer telefonu + prosbe o numer konta z proponowanym tytulem wplaty. Na koncu tlumaczenie ze nie lubimy Alledrogiego monopolisty i cieszymy sie gdy sprzedawcy moga sobie oszczedzic na prowizjach.

Sprzedawca dzwoni doslownie po 3 minutach i mowi ze pierwszy raz w swojej karierze trafil mu sie taki klient. Z miejsca proponuje gratisowe pomalowanie mebla na inne kolory niz standardowe - zostawiamy domyslny. Pyta czy zamiast gownianej klamki dorzucic ladniejsza chromowana - jasne!

Na koncu mowi... Dla Pana 950zl z wysylka!

Przelew juz poszedl ( ͡ ͜ʖ ͡)

#allegro #januszebiznesu #bron
  • 44
@BrzydkiBurak: Ja tak robię bardzo często, gdy widzę, że sprzedawca/sklep jest zaufany. A jak mam możliwość odbioru osobistego to pytam z korzyścią dla obu stron czy bez prowizji z Allegro przedmiot będzie kosztował mniej. Jak nie chcą to klikam Kup Teraz i płacę na miejscu ( ).
@ppqa: Nie tyle @BrzydkiBurak nie zapłacił prowizji, co sprzedawca. Allegro bierze sobie dosyć spory % przy niektórych produktach... Sprzedawca oszczędził, Burak oszczędził - wszyscy są szczęśliwi :)

Sam często kupując jakieś nietypowe produkty, albo nietypowe ilości typowych produktów na allegro kontaktuje się z firmą na PW. Pod warunkiem oczywiście, że jest to sprzedawca wzbudzający zaufanie i ryzyko 'wystawienia' jest minimalne. Tym bardziej, gdy robi się wpłatę na konto firmowe...

Cebuli nie
Sprzedawca oszczędził, Burak oszczędził - wszyscy są szczęśliwi


@Cash1337: Allegro nie jest szczęśliwe ;)

Tak jak mówię, z jednej strony rozumiem, z drugiej strony to jednak nie jest uczciwe. I nie mówię tego w tym sensie, że należy teraz Buraka wytarzać w smole i oblepić piórami. Chodzi o teoretyczną dyskusję o pryncypiach. ;)
@BrzydkiBurak: Ja tak nie lubię allegro, że jak mam zapłacić im rachunek za wystawienie jakichś aukcji (nie handluję, sporadycznie coś sprzedam) to zawsze czekam na przedsądowe wezwanie do zapłaty (często 5zł :D). Niech płacą debile za przesyłkę i obsługę prawną długu rzędu 5zł. Nienawidzę tego monopolisty :p
@BrzydkiBurak: Złamałeś regulamin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ludzie niechętnie jednak tak robią (poza samochodami/nieruchomościami, gdzie taki kontakt to norma). Niechętnie, bo myślą, że kupując przez Allegro są chronieni i niby są, ale... No tak nie do końca, bo Allegro jest tylko przy pobieraniu prowizji, a do pomocy nie ma. Jest POK, ale wielu się na Policję zgłaszać nie chce. Ponadto nikt i nic nie ochroni użyszkodnika przed
to zawsze czekam na przedsądowe wezwanie do zapłaty (często 5zł :D)


@intruzzz: Coś kręcisz miszczu. Chyba, że się pozmieniało, ale odkąd pamiętam, to płacić trzeba było po przekroczeniu 10 zł opłat. Znaczy można było wcześniej, ale to był próg.
Nie mogę się doczekać kiedy rzucę allegro w #!$%@?.


@cweluszko: równie dobrze możesz rzucić w #!$%@? robotę.
Jeśli A. nie strzeli sobie samobója, to dalej będzie rozdawać karty e-commerce w polsce (i coraz bardziej naokoło niej).

Każdy sklep internetowy wystawia coś na allegro. To poniekąd jedyna szansa aby na początku dotrzeć do jakiegokolwiek klienta.
@Funky666: @pejczi: #!$%@? głupoty.Nie mam konta na allegro. Wpisuje model w google, wyskakują mi różne linki, w tym ten do konkretnej aukcji na allegro. Chcę kupić product. I co teraz? Żeby być super uczciwym powinienem założyć konto, przejść całą procedure rejestracyjną itd? Czy ta nieuczciwość się tyczy tylko ludzi z kontem? Bzdury na siłę. ;)