Wpis z mikrobloga

Jak bardzo nie lubie Alledrogo + jestem januszem biznesu? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Grupowy prezent dla kolegi na urodziny. Promocyjna oferta producenta szaf S1 z aktualnym hologramem na Alledrogo za ~1000zl + 100zl wysylka. Ten sam mebel w sklepach stacjonarnych ~1550zl. Piszemy maila do sprzedawcy z zapytaniem czy mozna kupic po prostu robiac mu przelew. Dodajemy dane do wysylki + numer telefonu + prosbe o numer konta z proponowanym tytulem wplaty. Na koncu tlumaczenie ze nie lubimy Alledrogiego monopolisty i cieszymy sie gdy sprzedawcy moga sobie oszczedzic na prowizjach.

Sprzedawca dzwoni doslownie po 3 minutach i mowi ze pierwszy raz w swojej karierze trafil mu sie taki klient. Z miejsca proponuje gratisowe pomalowanie mebla na inne kolory niz standardowe - zostawiamy domyslny. Pyta czy zamiast gownianej klamki dorzucic ladniejsza chromowana - jasne!

Na koncu mowi... Dla Pana 950zl z wysylka!

Przelew juz poszedl ( ͡ ͜ʖ ͡)

#allegro #januszebiznesu #bron
  • 44
  • Odpowiedz
@unclefucker: wydaje mi sie, ze kolega ma racje
za malolata jak wystawialem golda z tibii to wydaje mi sie, ze placilem tylko prowizje za sprzedaz ewentualnie jakies gowno w stylu wyroznienie i dodatkowe opcje
  • Odpowiedz
1000zł. Ciekawe w sumie ile od takiej kwoty musiałby gość zapłacić prowizji


@ulica_blotna_numer_zachlapany: uogólniając, bowiem prowizja jest różna w dość sporej ilości działów, do 1000zł wynosi 6zł + 3% + wystawienie aukcji.
~37pln od każdego "zarobionego" tysiąca za wystawienie mebla to nie jest mało.
Dodać jeszcze należy koszt przesyłki, którą z kolei pokrywa kupujący, a na tym polu sporo dorabiaczy i prywaciarzy kręci jak tylko może.
  • Odpowiedz