Wpis z mikrobloga

Uwaga, #niepopularnaopinia Kierowcy #bmw to podludzie.

Spokojnie, już wszystko wyjaśniam. Jadę sobie ostatnio ekspresówką. Niedzielne popołudnie, więc 120 na blacie, relaks. Wtem napotykam dwa tiry. Przyspieszam do 140, zmiana pasa i w takim właśnie tempie mijam pierwszego, gdy nagle w lusterku widzę przybliżającą się z dużą prędkością piątkę e39. Oczywiście dojeżdża na zderzak, #!$%@? długimi, trąbi i tak jechaliśmy przez chwilę dopóki nie wróciłem na prawy pas.

I tak jest zawsze. Ilekroć mam do czynienia z zajechaniem drogi, wyprzedzaniem na trzeciego, czy, jak wyżej, zwyczajnym drogowym buractwem to w 90% przypadków jest to kierowca bmw. Już nie mówiąc o tym, że włączenie kierunkowskazu to dla paniska z bmw poniżej godności. Dziwne, bo nie spotykam się z czymś takim ze strony kierowców porównywalnych cenowo/prestiżowo marek czyli Audi czy Mercedesa.

I wytłumaczcie mi, jak to jest, czy wzięcie w rękę kluczyków z logiem bawarskiej marki automatycznie wyłącza mózg? Czy posiadanie 15-20 letniej trójki hatchback ze zderzakiem każdy-innego-koloru uprawnia do mianowania się tytułem samozwańczego króla szos? Naprawdę, chciałbym zrozumieć ten fenomen.

#gorzkiezale #motoryzacja #samochody
Pobierz Hahazard - Uwaga, #niepopularnaopinia Kierowcy #bmw to podludzie.

Spokojnie, już w...
źródło: comment_cHbK19EYxOViUVaOIwWVUTNPGPlnNsbx.jpg
  • 125
@sorek: to jest racja, ze w Polsce brakuje kultury. Ale z kazdej ze stron - zarowno tych jezdzacych szybko, jak i tych jezdzacych wolniej. Polacy nie umieją jeszcze jeździ autostradami, co zresztą nie dziwi.
@mojwa: mamy ich w końcu tak mało.

Ale dziwisz się? Po staniu godzine w kolejkach na A4 sam mam ochote #!$%@?ć każdemu kto mi zasłania drogę - szczególnie jak się śpiesze gdzieś - nie ma w tym nic dziwnego, szczególnie, że płaci się za to jak za trufle.
@sorek: ale temu kto jedzie 140 tez sie spieszy.
No ale przyznam się że wychodzę z siebie jak na A2 jest ogromny ruch i nagle tiry się zaczynają wyprzedzac (mimo zakazu).
i przez TAKICH buraków jak Ty w Polsce się jeździ #!$%@?


@sorek: #!$%@? jeździ się przez debil którzy pomylili drogę szybkiego ruchu z torem wyścigowym , rozumiem że ktoś może bez patrzenia w lusterko wymusić i stworzyć zagrożenie, sam bym takiego strąbił. Ale jak widzisz ze przed tobą gość przymierza się do wyprzedzania, i nie #!$%@? te 180 tylko jedzie swoim mieszczącym się w przepisach tempem, to szczytem buractwa jest trąbienie
@AgentBroda: jeśli zasygnalizuje to odpowiednio wcześniej - zgadzam się, często sam mrugam gdy widze takiego by mu powiedzieć "śmiało, droga wolna, wyprzedzaj" :)

@mojwa: to już w ogóle gówno totalne ;) Niestety, ale w Polsce tirowcom się śpieszy.. ;/
To ja jeszcze dodam jeden mały pean na cześć niemieckich kierowców na autostradach - zjeżdżają na lewy pas gdy widzą, że z prawej wjeżdża samochód, dzięki czemu ten może płynnie włączyć się w potok samochodów.
@Hahazard: W mojej okolicy wszystkie podludzkie, burkozachowania prezentują właśnie kierowcy Audi. Jest jedna A6 C6 (btw. jak można było tak brzydki samochód w 2004 wyprodukować?) którą prowadzi taki pan, że on nigdy nie będzie stał z plebsem w korku do świateł - on po prostu wszystkich objeżdża (na czerwonym, oczywiście) środkiem, przez torowisko tramwajowe. Albo, nie dalej jak tydzień temu, debil w A4 próbował mnie zepchnął do rowu, bo wyprzedzał spritera
@shuukre: od civica to ty się odp**ol, sam jestem posiadaczem civica i nie twierdzę że jest to auto doskonałe (bo nie jest) ale z pewnością nie złom. Na drogach jest więcej zadbanych civiców niż biemdabliu. Starymi civicami najczęściej jeżdżą fani tego modelu natomiast posiadacze bemek z tego samego okresu najczęściej są fanami piwa VIP z biedronki. (i te jebe głośne wydechu w e36)
I tu gdzie w hondzie zmienię
@Hahazard: Zgadzam się, w wiekszości kierowcy bmw zachowują się jak podludzie. To nie tak, że samochód wyłącza mózg, raczej ta konkretna marka przyciąga wyłączone już dawno mózgi. Zresztą nie wiem, co takiego widzą w kilkunastoletnich bmw, imo jeżdżenie tym oznacza mniej więcej to samo co noszenie hiphopowej bluzy za 500 zł xD