Wpis z mikrobloga

Uwaga, #niepopularnaopinia Kierowcy #bmw to podludzie.

Spokojnie, już wszystko wyjaśniam. Jadę sobie ostatnio ekspresówką. Niedzielne popołudnie, więc 120 na blacie, relaks. Wtem napotykam dwa tiry. Przyspieszam do 140, zmiana pasa i w takim właśnie tempie mijam pierwszego, gdy nagle w lusterku widzę przybliżającą się z dużą prędkością piątkę e39. Oczywiście dojeżdża na zderzak, #!$%@? długimi, trąbi i tak jechaliśmy przez chwilę dopóki nie wróciłem na prawy pas.

I tak jest zawsze. Ilekroć mam do czynienia z zajechaniem drogi, wyprzedzaniem na trzeciego, czy, jak wyżej, zwyczajnym drogowym buractwem to w 90% przypadków jest to kierowca bmw. Już nie mówiąc o tym, że włączenie kierunkowskazu to dla paniska z bmw poniżej godności. Dziwne, bo nie spotykam się z czymś takim ze strony kierowców porównywalnych cenowo/prestiżowo marek czyli Audi czy Mercedesa.

I wytłumaczcie mi, jak to jest, czy wzięcie w rękę kluczyków z logiem bawarskiej marki automatycznie wyłącza mózg? Czy posiadanie 15-20 letniej trójki hatchback ze zderzakiem każdy-innego-koloru uprawnia do mianowania się tytułem samozwańczego króla szos? Naprawdę, chciałbym zrozumieć ten fenomen.

#gorzkiezale #motoryzacja #samochody
Pobierz Hahazard - Uwaga, #niepopularnaopinia Kierowcy #bmw to podludzie.

Spokojnie, już w...
źródło: comment_cHbK19EYxOViUVaOIwWVUTNPGPlnNsbx.jpg
  • 125
@Hahazard: mam 10-cio letnią e39, na lusterku nic nie mam, naklejek też nie mam żadnych- wiem że nie ma się czym chwalić ale założę się że moja stara beemka jest w dużo lepszym stanie technicznym niż większość 5-cio letnich pastuchów czy innych januszowozów. Jakoś nikt na mnie nie trąbi ani ja na nikogo nie trąbię, Taki jestem seba co jeździ normalnie
@Hahazard: ja Ci powiem tak: kup obre auto, zacznij jeździć po autostradach, zrozumiesz dlaczego ludzie jeżdżący 120km/h są irytujący ^^


@sorek: eee, nie zgadzam się... Powyżej 170km/h nawet w autach klasy premium robi się głośno i po kilku godzinach takiej jazdy jestem zmęczony jak po przelocie samolotem. 120-140km/h jest cichutko i można spokojnie zasnąć za kierownicą, nie trzeba walczyć z mocnymi podmuchami wiatru itd itd :) Nieco wolniej = znacznie
Pobierz y.....s - >@Hahazard: ja Ci powiem tak: kup obre auto, zacznij jeździć po autostradac...
źródło: comment_Evs2LkN5QvuLEN29PcFCN6Dx6u7aKrvm.jpg
@owcaa: a wiesz jak bylo dokładnie? Wiesz jak się zachował gość? Skoro BMW za niego zajechało to na 99% znaczy, że z wyprzedzaniem się ociągał, albo niedokładnie sprawdził lusterko. Sytuacji mogły być miliony. Ja jak jade 160km/h i widzę że ktoś jedzie za tirem to zawsze zwalniam i się upewniam, ze nei chce wyprzedzić, ale co jak gość po prostu sobie wymusił pierwszeństwo? Dal mnie to tak wygląda, też bym strąbił
@Hahazard: A ja na przykład wracając do domu zawsze wysadzam znajomego po drodze. Zjeżdżam na maksa do prawej krawędzi jezdni, prawy kierunek i czekam aż wysiądzie. Droga w miarę szeroka, nawet ciągnikiem dałoby się mnie ominąć bez najeżdżania na przeciwny pas. I tak w ciągu roku nikt nie miał z tym problemów. No, może poza dwoma panami z BMW, którzy postanowili się zatrzymać, obtrąbić mnie i wyrazić dosyć dosadną dezaprobatę wobec
@sorek: skoro sam nie wiesz jak było dokładnie, to po co piszesz, że na pewno się ociągał czy coś? ;)
ja wiem jak kierowcy się zachowują jak widzą moje uno na drodze. ogólnie staram się nikomu nie przeszkadzać, często trzymam się prawego pasa, jak widzę, że ktoś napiera, to zjeżdżam.
no ale bez przesady - jak wyprzedzam, a ktoś mi trąbi i mruga, to co mam #!$%@? zrobić? teleportować się? czy
@Hahazard: Wiesz dlaczego myślisz tak tylko o bmw? Bo taki jest stereotyp i to zostaje Ci w pamięci, ja jeżdżąc tą "znienawidzoną" marką nie doświadczyłem chamstwa ze strony innych, jak i również ja jestem uprzejmy na drodze. Jak trzeba przycisnąć, to to robię, normalna sprawa. Tylko o jedno Cie proszę, skończ #!$%@?ć. Bardziej mnie denerwują kierowcy w toyotach yaris i innych gabarytowo podobnych kiblach, gdzie jeżdżą emeryci, niedzielni albo słabo rozgarnięte
@owcaa: Widzisz moja droga wełniana przyjaciółko: ja tutaj daje kontrast - większość wykopu jest skora do linczu na kierowce BMW i tyle - a ten gość po prostu jedzie swoim tępem, nikomu nie wadzi a tu nagle coś mu pod koła wjeżdża i powoduje zagrożenie - to nic miłego ;/

Mając uno nie masz wyjścia, mimo wszystko musisz się upewnić że nikogo za Toba nie ma - ja widzę, jak ktoś
@sorek: no okej, tylko miałam też taką sytuację, gdzie na pustej drodze o godzinie 1:30 w nocy, wyprzedzałam sobie ladnie jakieś a5 a gość za mną zwariował w ogóle, jak tak można, że uno na lewym, że jak to wyprzedza, że co hurr durr, mruga, trąbi, siedzi na zderzaku.jak mu zjechałam, to mnie nie wyprzedził ;) więc potem grzecznie pokazałam mu co myślę a on mi przez 15 km. na pustej
@sorek: Czyli według Ciebie jak jadę założoną prędkością 120km/h dwupasową droga jednokierunkową, chcę wyprzedzić TIRy jadące 90km/h to specjalnie JA muszę hamować i poczekać grzecznie za TIRami jeżeli gdzieś daleko z tyłu jest wariat jadący 160km/h żeby tylko on przypadkiem nie musiał lekko zahamować?
@sorek: mamy inną definicję słowa delikatny :))) Zresztą, na YT jest Niemiec nadający recenzje łamaną angielszczyzną, testujący same auta premium. Dźwięk nagrywa w kabinie, nie poddaje go obróbkom. Sprawdź sobie jak w tych autach #!$%@? przy 200km/h. Silnik po środku? Świetnie się prowadzi ale po 30km #!$%@?łbym auto w drobny mak za wycie obok dupy. I na koniec - jedyny akceptowany dźwięk wydawany przez auto to odgłos toczących się opon, oczywiście
@sosn: przy takiej prędkości? Tak.

Każdy kierowca ma obowiązek patrzenia w lusterka i sprawdzania, czy ktos nie zbliża się szybko w jego kierunku - wtedy może określić czy manewr wyprzedzania jest bezpieczny czy nie.

Niestety akurat Polscy kierowcy mają z tym problem. Po Pl się jeździ źle nie dlatego, że są tacy kierowcy bmw, tylko dlatego, że są ludzie którzy nie patrzą się czy ktoś nie jedzie szybko koło niego/za nim
Zazwyczaj buraki jeżdżą w starych BMW (bo nie stać ich na nowsze) a i sporo w nowych to wiesniaki które dorobiły sie na lewo.

Sam mam e92 335i i jeżdzę spokojnie, ale mam inny problem bo każdy debil w Civicu czy innym złomie myśli ze chce sie ścigać spod świateł... Nawet mi ich nie żal jak pomyśle ze pełny bak + komplet opon runflat kosztuje wiecej niż ich złom i szkoda mi