Wpis z mikrobloga

@SirBlake: fajnie,że skopiowali pomysł z USA. Ale będzie można mocno manipulować. Chociażby zdanie o Krymie: poparcie dla niepodległości/aneksji ewoluowało, podobnie jak w Donbasie. Oczywiście możemy wchodzić w genezę tych zmian (tj. rosyjska propaganda) ale fakt faktem rok temu w marcu przygniatająca większość chciała uciec od Ukrainy. Można co najwyżej wrzucić to do "manipulacja".

edit// manipulacja gdyż daje złudzenie, że przed Majdanem Krymczanie też chcieli do Rosji, a akurat wtedy mówiliśmy raczej
@SirBlake:
Przeczytalem dokładnie wszystko i dużo tam jest wyolbrzymień tzn. Korwin trochę manipuluje, zawyża liczby, mówi, że jest gorzej niż faktycznie jest - autor czerwonymi zaznacza nieprawda, po czym wkleja wyjaśnienie z którego wynika, że rzeczywiście jest #!$%@?, tylko trochę mniej niż powiedział Korwin. Trochę to nie ten, nie do końca o to chodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo jak się ma to, że Korwin powie, że
Znam tę stronę od ok. roku, sam podsyłałem im wypowiedzi polityków, poza tym do niedawna śledziłem ich Twittera. Szkoda czasu, są strasznie stronniczy. Podesłałem im ewidentne kłamstwo Gawkowskiego (SLD) - http://demagog.org.pl/politycy/krzysztof-gawkowski/ - to zweryfikowali jako manipulacja. Podsełałem im Niesiołowskiego, dwa razy Komorowskiego i raz jeszcze kogoś innego z PO to wszystkie zgłoszenia olali.

Poza tym na bieżąco śledziłem nowe wpisy (tzn. fetchecki) i zazwyczaj to wyglądało tak, że wyniki były zależne od
@Nero12: Aksjonow w 2012 dostał w wyborach do krymskiego parlamentu 4 %. Jego ugrupowanie było ogólnie jedynym, które w programie mało separatyzm.

Inna sprawa, Tatarzy (ktiorych skądinąd sam nie darzę sympatią ze względu na historię) w Sowietach prześladowani byli, Rosjanie na ukraińskim Krymie nie. Gdyby nie prokremlowskie sympatie Korwina, założę się, że referendum krymskie podawałby jako przykład do tezy, że demokracja to system totalitarny, gdzie większość może co chce zrobić z