Wpis z mikrobloga

#pytanie #fizyka #pwr #studia #studbaza
Witam. Mam pytanie do studentów fizyki (zwłaszcza do absolwentów).
Czy jesteście zadowoleni z wyboru kierunku? Wszędzie mówi się, że studiowanie fizyki i maty rozwija logiczne, abstrakcyjne myślenie, ale jak jest w praktyce (może student po jakimś czasie jest na tyle przytłoczony materiałem, że zamiast myśleć, tylko wkuwa)? Jakie są Wasze odczucia? Czy studiowanie np. dwóch kierunków na WPPT (infa+fiza) by po jakimś czasie wybrać kierunek, który będzie dla mnie ciekawszy jest mądrym posunięciem? Czekam na opinie :D
  • 6
infa+fiza

@D0M1N1K_: Świetne połączenie, tylko będziesz musiał zrezygnować z którejś z tych rzeczy: czas wolny, życie towarzyskie, sen, dobre wyniki na studiach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do studiów fizycznych: studenci i absolwenci fizyki powiedzą ci, że będziesz kocurem po takich studiach, studenci kierunków inżynierskich powiedzą, że będziesz znał się na wszystkim i na niczym. Oczywiście rację mają ci pierwsi. (¬¬) Nieskromne będzie to,
@D0M1N1K_: po ostatnich przewrotach i zmianach politycznych nie wiem, czy zdecydowałbym się podjąć studia na wydziale, który chyli się ku rozpadowi. Wolałbym nie ryzykować, bo nie wiadomo jak to się potoczy.
@D0M1N1K_: może być i tak, i tak, zależy od podejścia studenta i wykładowców, jeśli będziesz próbował wszystko zrozumieć to będziesz kocur, ale fizyka i informatyka to dość dziwne połączenie (osobista opinia).