Wpis z mikrobloga

Miniaturki ze Snap.com
Od dzisiaj, testowo, wprowadziłem miniaturki ze snap.com. Działanie można sprawdzić najeżdżając na jakiś link myszką: powinien ukazać się mini-screenshot strony. Proszę o opinie, czy taka funkcjonalność powinna zagościć tutaj na dłużej.

Update: jednak się nie spodobało, więc usunąłem.
  • 19
Osobiście jestem na nie, a jeśli już to niech będzie tylko przy adresie wykopanej strony (aktualnie widzę, że jest też w linkach w komentarzach).

No chyba, że będzie możliwość wyłączania podglądu umieszczona w opcjach konta.
Jestem posiadaczem nienajszybszego łącza i taki ficzer może tylko denerwować (nie chce mi się czekać, aż miniaturka się załaduje - tym bardziej, że wysokie pingi i tak skutecznie to opóźniają). Jestem na nie. :)
Wiem, że w sumie nie wykazuje się nadmiernym refleksem w tej sytuacji ;), ale jako że uważam miniaturki ze snap.com za ciekawy feature to mam trzy pytania / propozycje z nim związane:

1. Czemu nie rozważono opcji sugerowanej przez parę osób, a więc możliwości wyłączenia podglądu w opcjach użytkownika?(w zasadzie opcja domyślnie mogła by być wyłączona, co by nie denerwować ludzi).

2. Poza tym proponowałbym zrobić podobnie jak na techcrunch.com, gdzie sam
Dokładnie. Można decydować które linki mają posiadać shot a które - nie, poprzez dodanie klas do linków i ustawieniu wartości domyślnej. Wszystko jest opisane w FAQ na stronie snap'a. Dymek powinien się też pokazywać tylko po najechaniu na ikonkę a nie na sam link.