Wpis z mikrobloga

@cruc: Wszystko zależy co chcesz osiągnąć - jak chcesz mieć komputer na only free software to raczej sensu nie ma - to mrzonka

Kup se Freescale'a jakiegoś; np. Wandboard, przerób go na laptopa i w cenie mniej niż 1k złotych masz niezłego laptopa
  • Odpowiedz
@fervi: myślałem żeby kupić poprostu na allegro jakiegoś x60 i samemu wgrać mu libreboota, dołożyć ramu, dokupić ssd i postawić jakiegoś linuksa
  • Odpowiedz
@cruc: Wiesz, ja staram się ciebie nakierować :P
X60 to trup, którego używa się, bo wolny (nie do końca, ale w 99%), komputer się starzeje i nie ma sensu ciągnąć dalej X60.

Chyba, że chcesz - od ciebie zależy :P
  • Odpowiedz
@fervi: e tam procek 2 rdzenie dodać mu ramu i ssd do neta by był w sam raz, ewentualnie flash wyłączyć na stronach jakby muliło
  • Odpowiedz
@cruc: no, w sensie pytaj o co chcesz, jak wiem to odpowiem :P największą wadą libreboot jest to że laptop zaczyna piszczeć (taki elektryczny pisk) i za cholerę tego nie udało mi się wyeliminować :/
  • Odpowiedz
@cruc: nie, przed wgraniem było ok. Nawet na stronie libreboot jest o tym wzmianka, ale mi powertop nie pomógł. Generalnie się przyzwyczaiłem.
  • Odpowiedz
@cruc: bardzo nie denerwuje, a piszczenia nie da się opisać jeśli tego nie miałeś chociaż raz na jakimś komputerze. Ot piszczy, bardzo wysoki ale niezbyt głośny dźwięk, mam to samo jak gówniane głośniki zasilane z usb podłączę do dowolnego komputera i go uśpię, mniej więcej taki :D

mój różowypasek go nawet nie słyszy
  • Odpowiedz