Wpis z mikrobloga

Załóżmy czysto hipotetyczną sytuację: stoję przed wyborem zakupu sprzętu do grania i mam do dyspozycji powiedzmy 1700-1800CBLN (no w najlepszym wypadku 2k). Do tego jestem bardzo napalony na GTA V. Co w takiej sytuacji robi rozsądny człowiek?

Przekalkulujmy to sobie bardzo krótko i zwięźle:

- OPCJA 1 - PC

Sugerując się artykułami ze stron np. purepc albo pclab i proponowanymi przez nich zestawami w ww. kwocie składamy sobie np. taki oto zajebisty zestawik:
* Intel Core i3-4130 BOX
* ASRock H81M
* XFX R7 265 Core Edition
* 4GB GoodRam 1600 MHz CL9
* Seagate Barracuda 500 GB
* Aerocool VP-450 450W
* Samsung SH-224DB/BEBE

CENA: 1863 CBLN

Czyli w tym momencie mamy już przekroczony nasz budżet, ale powiedzmy, że wracamy akurat z obiadu u babci która była wyjątkowo szczodra i dała nam stówkę.

Uradowani więc spoglądamy na minimalne wymagania podane przez R*:

* Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
* Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
* Memory: 4GB
* NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)

(resztę pomijam - nieistotna)

I co widzimy? Już na dzień dobry nasze wspaniałe i3 za jedyne 478zł które ma 2 jajka nie mieści się w minimalnych wymaganiach! Grafika MOŻE da radę na średnich ustawieniach, RAMU na styk...

Teraz powiedzcie mi szlachetna raso pcmasterrace za co mam kupić OS (przecież też jest wymagany do grania) który kosztuje ledwie 400 CBLN no i oczywiście GTA V powiedzmy, że w dniu premiery będzie to 150 CBLN, bo przecież nie będziemy nikogo okradać i używać piratów.

Jeśli zdecydujemy się na zakup oryginalnego oprogramowania to wyjdzie nam kwota ponad 2400 CBLN!!!

Więc może złożymy sobie tańszy zestawik?
Oj na tańszym to chyba GTA V nawet nie ruszy...

Tym sposobem dochodzimy do:

- OPCJA 2 - KONSOLA (w tym wypadku PS4)

Kupujemy bundle Konsola+GTAV za 1699 CBLN podłączamy 2 kable wciakmy przycisk na padzie i... gramy?

SZACH MAT PECECIARZE

#gtav #pcmasterrace #ps4 #xboxone
  • 178
I co widzimy? Już na dzień dobry nasze wspaniałe i3 za jedyne 478zł które ma 2 jajka nie mieści się w minimalnych wymaganiach! Grafika MOŻE da radę na średnich ustawieniach, RAMU na styk...


@coollfon: niby dlaczego ma się nie mieścić? Bo Rockstar dostał trochę zielonych od Intela i AMD za zawyżenie wymagań? :D

Teraz powiedzcie mi szlachetna raso pcmasterrace za co mam kupić OS (przecież też jest wymagany do grania) który
niby dlaczego ma się nie mieścić? Bo Rockstar dostał trochę zielonych od Intela i AMD za zawyżenie wymagań? :D


@rudy2007: bo nie wyciągniesz swoich 60fps? a może nawet 30...

GTA przejdziesz i możesz sprzedać, a OS się zwróci po kilku grach, bo na konsole są droższe.


co nie zmienia faktu, że za te pieniądze po prostu nie kupisz sprzętu który pociągnie tę grę
@coollfon: jak nie kupisz jak kupisz? Sam podałeś przykład takiego sprzętu. A jak chcesz oszczędzić i twoim zdaniem naprawdę podany przez Rockstar procesor będzie do tej gry lepszy od tego i3 to masz nowe q6600 po 200 zł na allegro..