Wpis z mikrobloga

Załóżmy czysto hipotetyczną sytuację: stoję przed wyborem zakupu sprzętu do grania i mam do dyspozycji powiedzmy 1700-1800CBLN (no w najlepszym wypadku 2k). Do tego jestem bardzo napalony na GTA V. Co w takiej sytuacji robi rozsądny człowiek?

Przekalkulujmy to sobie bardzo krótko i zwięźle:

- OPCJA 1 - PC

Sugerując się artykułami ze stron np. purepc albo pclab i proponowanymi przez nich zestawami w ww. kwocie składamy sobie np. taki oto zajebisty zestawik:
* Intel Core i3-4130 BOX
* ASRock H81M
* XFX R7 265 Core Edition
* 4GB GoodRam 1600 MHz CL9
* Seagate Barracuda 500 GB
* Aerocool VP-450 450W
* Samsung SH-224DB/BEBE

CENA: 1863 CBLN

Czyli w tym momencie mamy już przekroczony nasz budżet, ale powiedzmy, że wracamy akurat z obiadu u babci która była wyjątkowo szczodra i dała nam stówkę.

Uradowani więc spoglądamy na minimalne wymagania podane przez R*:

* Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
* Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
* Memory: 4GB
* NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)

(resztę pomijam - nieistotna)

I co widzimy? Już na dzień dobry nasze wspaniałe i3 za jedyne 478zł które ma 2 jajka nie mieści się w minimalnych wymaganiach! Grafika MOŻE da radę na średnich ustawieniach, RAMU na styk...

Teraz powiedzcie mi szlachetna raso pcmasterrace za co mam kupić OS (przecież też jest wymagany do grania) który kosztuje ledwie 400 CBLN no i oczywiście GTA V powiedzmy, że w dniu premiery będzie to 150 CBLN, bo przecież nie będziemy nikogo okradać i używać piratów.

Jeśli zdecydujemy się na zakup oryginalnego oprogramowania to wyjdzie nam kwota ponad 2400 CBLN!!!

Więc może złożymy sobie tańszy zestawik?
Oj na tańszym to chyba GTA V nawet nie ruszy...

Tym sposobem dochodzimy do:

- OPCJA 2 - KONSOLA (w tym wypadku PS4)

Kupujemy bundle Konsola+GTAV za 1699 CBLN podłączamy 2 kable wciakmy przycisk na padzie i... gramy?

SZACH MAT PECECIARZE

#gtav #pcmasterrace #ps4 #xboxone
  • 178
  • Odpowiedz
#!$%@? logika, ale po konsolowcach niczego lepszego się nie spodziewam


@only: #!$%@? logike wypomina przedstawiciel grupy, ktora swoją wyższośc udowadania faktem, że kto gdzieś daleko w necie kupił PCta za kupę kasy i może ma te 4k w 60 fpsach, tymczasem sama placze przy wymaganiach Wiedzmina 3 - już nawet nie na ultra, tylko by w ogole ruszyl.
No ale czego spodziewać się po ludziach, którzy twierdzą, że szlachetniej i lepiej
  • Odpowiedz
@coollfon: Wszystko wporzo, zgadzam się nawet z Tobą że jest to wygodne (szybka instalacja, mało kasy wydanej plus do tego dorzucasz jeszcze tak naprawdę gdzieś przez kolejne 4 - 5 lat bo gry będą a nie musisz inwestować w ulepszenie sprzętu). Ja natomiast jestem #pcmasterrace ( ͡º ͜ʖ͡º) ale trochę z innego względu. Używam zasobożernych programów, a do tego lubię pograć w gierki - efekt? Kupiłem
  • Odpowiedz
@coollfon: aleś Ty szlachetny, nie okradasz jednej z największych firm na świecie, która ma to w dupie i nie odczuwa nawet jak 70% świata ją okrada, wręcz przeciwnie jest jedną z najbogatszych, dzięki czemu powstało pełno organizacji charytatywnych, wspierających głównie murzynów z afryki. Czyli de facto wspierasz murzyniątka z afryki, biedne, głodne, mnożące się jak króliki bo nie dociera do nich, że są biedne i głodne. Dobry człowiek z Ciebie, props.
  • Odpowiedz
@vcnv: wolny kraj, nikt Ci nie zabrania, pamiętaj tylko, że kiedyś rodzice przestaną sponsorować Twoje fanaberie i na przyjemności będziesz musiał zarabiać sam. Wtedy spojrzysz na to wszystko trochę inaczej.
  • Odpowiedz
@maczeta_krakow:
- sprzedam, troszku dopłacę i kupie nowego szpila za psi ch*j
- za 177 cbln wykupię ps plus i będę miał 2 gry miesięcznie przez rok (czyli za 7,36 cbln szt.)
- znajomi będą udostępniać mi gry za darmo
  • Odpowiedz
vcnv: o #!$%@? gnije motzno xD na tego kompa co mam wydałem 3000 dolanów z własnej kieszeni, rodzice tylko dali 500zł


@only: może i tak, ale nie zmienia to faktu, że w tym przypadku miałem rację
  • Odpowiedz