Wpis z mikrobloga

Załóżmy czysto hipotetyczną sytuację: stoję przed wyborem zakupu sprzętu do grania i mam do dyspozycji powiedzmy 1700-1800CBLN (no w najlepszym wypadku 2k). Do tego jestem bardzo napalony na GTA V. Co w takiej sytuacji robi rozsądny człowiek?

Przekalkulujmy to sobie bardzo krótko i zwięźle:

- OPCJA 1 - PC

Sugerując się artykułami ze stron np. purepc albo pclab i proponowanymi przez nich zestawami w ww. kwocie składamy sobie np. taki oto zajebisty zestawik:
* Intel Core i3-4130 BOX
* ASRock H81M
* XFX R7 265 Core Edition
* 4GB GoodRam 1600 MHz CL9
* Seagate Barracuda 500 GB
* Aerocool VP-450 450W
* Samsung SH-224DB/BEBE

CENA: 1863 CBLN

Czyli w tym momencie mamy już przekroczony nasz budżet, ale powiedzmy, że wracamy akurat z obiadu u babci która była wyjątkowo szczodra i dała nam stówkę.

Uradowani więc spoglądamy na minimalne wymagania podane przez R*:

* Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
* Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
* Memory: 4GB
* NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)

(resztę pomijam - nieistotna)

I co widzimy? Już na dzień dobry nasze wspaniałe i3 za jedyne 478zł które ma 2 jajka nie mieści się w minimalnych wymaganiach! Grafika MOŻE da radę na średnich ustawieniach, RAMU na styk...

Teraz powiedzcie mi szlachetna raso pcmasterrace za co mam kupić OS (przecież też jest wymagany do grania) który kosztuje ledwie 400 CBLN no i oczywiście GTA V powiedzmy, że w dniu premiery będzie to 150 CBLN, bo przecież nie będziemy nikogo okradać i używać piratów.

Jeśli zdecydujemy się na zakup oryginalnego oprogramowania to wyjdzie nam kwota ponad 2400 CBLN!!!

Więc może złożymy sobie tańszy zestawik?
Oj na tańszym to chyba GTA V nawet nie ruszy...

Tym sposobem dochodzimy do:

- OPCJA 2 - KONSOLA (w tym wypadku PS4)

Kupujemy bundle Konsola+GTAV za 1699 CBLN podłączamy 2 kable wciakmy przycisk na padzie i... gramy?

SZACH MAT PECECIARZE

#gtav #pcmasterrace #ps4 #xboxone
  • 178
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ciaztko: bo na x360 istnieje i jest dla takich ludzi jak ty. Którzy się obnoszą tym jakimi to nie są cwaniakami. ( ) ale nie wiem czy wiesz istnieją też inne konsole, gdzie piractwa nie ma w 100%.
  • Odpowiedz
@marc1nek: i nie obnoszę się z tym tylko jeśli kogoś stać na kupowanie gier na konsole to stać go też na kompa i to jest nie podważalnym faktem i dlatego kisnę ( )
  • Odpowiedz
@Ciaztko: A powiedz mi, po co mi komputer, skoro nie ma na niego gier, które mnie interesują? Albo wychodzą ponad 1,5 roku później jak GTA V, lub wcale jak Red Dead Redemption, BloodBorne, Uncharted, Sunset Overdrive, Forza Horizon, No Man's Sky, Disgaea 5, Persona 5, DriveClub, Ratchet and Clank, Rime, Halo 5, Forza Motorsport, Bayonetta, Xenoblade i wiele wiele innych zajebistych gier.
  • Odpowiedz
@feelbeats: bo jest to oczywistą prawdą w dobie cyfrowej dystrybucji.
90% graczy korzysta ze steama, origin, gog czy innej platformy, więc moim zdaniem stwierdzenie, że gry pudełkowe na pc praktycznie nie istnieją jest jak najbardziej na miejscu.
  • Odpowiedz
@coollfon: właśnie, TWOIM ZDANIEM. Pełno jest osób, które wolą wersje pudełkowe. Wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedaży jakichkolwiek wersji kolekcjonerskich. Sklepy stacjonarne też sobie radzą, bo gdyby gry się nie sprzedawały, to nie byłoby ich w ofercie. W sumie nie wiem nawet po co piszę z tak oczywistym trollem lub osobą, która nie ma pojęcia o rynku gier PC.
  • Odpowiedz
@marc1nek: lol zeby zagrac w te exy to bys musial miec conajmniej 5 roznych konsol. jak to sie niby ma oplacac? wiekszosc gier i tak wychodzi na wszystkie xboxy, ps i pc naraz. no mans sky akurat bedzie na pc, nie bedzie go za to na xbone. wiekszosc tych tytulow co wymieniles to gry oplacone przez tworcow konsol, zeby byl w ogole jakis powod zeby te konsole kupic. na pcetach nikt tworcow nie przekupuje. disgae 5 to nawet nie wiem co to jest. btw wlasnie nowe trine zapowiedziane, ale narazie tylko na pc. a trine 2 wyszlo chyba na 10 roznych platform w tym mac os i linux, a na xbone nie, lol.

Poza tym nawet używki nie powodują tego, że mniej się opłaca robić gry na konsolach niż pc


bardziej sie oplaca robic gry na pc. exow pcetowych jest o wiele wiecej, a te konsolowe to wlasnie przekupione gry. coraz czesto nawet przekupuja tak ze na pc wychodzi a na drugiej konsoli nie, np. hellblade, no mans sky, street fighter v to gry tylko na ps4 i pc, a titanfall, dead rising 3, ryse, fable legends, below, ori and the blind forest, project spark sa tylko na xboxy i pc.
patrz na
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Pierwsze plotki pojawiły się o złamaniu ps3 5 lat po premierze, i gówno z tego było.

Nigdzie nie pisałem o Trine, tylko RIME. Disgaea, nie dziwne, że nie wiesz bo jesteś zwykłym taboreciarzem, co #!$%@? w gry od Ubi i Acti. Pewnie też nie wiesz co to Persona albo Monster Hunter czy Zelda.

Teraz zmienia się branża i to prawda, że coraz więcej niezależnych wydawców wydaje gry na pc. Kiedyś Namco, Square Enix i inni wydawali exclusive'y ale teraz im się to nie opłaca, bo koszty produkcji rosną. To, że sony/microsoft podkupuje wydawców, aby gra nie pokazała się na konsoli konkurencji to jest wiadome. Jednak nikt nie podkupuje gier względem pc, lol, co zresztą sam udowodniłeś pokazując gry only on xbox/pc i ps4/pc. (
  • Odpowiedz
@marc1nek: a z ta obsuwa gta to dlatego ze rockstar chce zgarnac hajs po 3 razy, wydajac gre na coraz lepszych maszynach. nie jest to gra na 10h, tylko wlasnie taka co bedzie przez lata grana wiec jest duzo chetnych na podwojny lub potrojny zakup a oni z tego profituja, nawet jest mozliwosc przeniesienia save na inne platformy i bonusy w grze za to są.

Heistow dalej nie ma.

czekanie dluzej na gry to wlasnie zazwyczaj gdy sa jakies exy wykupione przez microsoft. tak bylo z plants vs zombies garden warfare (xboxy, potem pc i na koncu PSy), ryse, dead rising 3 itd. taka taktyka zeby naciagac na zakup konsoli. tak samo bedzie z tym rise of tomb raider. w przypadku gier indie to konsole zazwyczaj czekaja dluzej, ale to zwykle ps4 je dostaje, a xbone czesto
  • Odpowiedz