Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirkówny, obecnie posiadam taki sprzęt:
Procesor Intel Core i5-4430
Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85,
Corsair Vengeance Low ProfileDDR3, (2x2GB,1600MHz(PC3-12800),Dual Channel,XMP,Heatsink)
Karta graficzna Palit GeForce GTX 660 2GB DDR5 (192 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (NE5X66001049F)

W sumie brałem specjalnie podstawkę haswella, bo dopiero co wchodził w owym czasie. Co najlepiej byłoby w obecnym sprzęcie zmienić, jak rozbudować?
#pcmasterrace
  • 21
@KubIT: Nie ma co zmieniać za bardzo - grafa do GTX 770 / 280x na ten procesor myślę to rozsądna jeszcze propozycja + 4 GB RAM. A jakbyś chciał poszaleć no to mocniejsza i5k i kręcić + GTX 970/290 ale to już droga zabawa.
@Gr3gorius: @Gr3gorius: Przyznam się, że po cichu myślałem właśnie nad zmianą frontu na radeony z serii r9 i dorzuceniem ramu, zeby było 8GB. Tylko nie wiem czy lepiej wymienić na 2x4GB, czy dorzucić 2x2Gb jeszcze ;/
Budżet póki co bliżej nie określony


@KubIT: No ale to Ci mogę zaproponować części za 10k, ale to chyba nie ma sensu, chodziło mi czy masz 300zł czy 3000zł.
Ja bym wymienił grafikę, napewno dołożył RAMu do 8GB w sumie (może być 4x2GB) i być może płytę, no ale jak mówiłem jeśli nie mam chociaż z grubsza kwoty to ciężko coś doradzić.
@Goglez: Wiesz, pytanie było bardziej na zasadzie co odstaje od reszty :). A ram pewnie dokupie taki jaki już siedzi pod budą, a za grafiką rozejrze się właśnie na pułapie r9 280 :)