Wpis z mikrobloga

@Adrian00: No nie do końca. Gdyby było tak jak mówisz to nie byłoby świętych o innych imionach pochodzenia słowiańskiego jak Stanisław, Wojciech, Włodzimierz i tak dalej. Zresztą gdyby to były imiona tępione to ktoś o imieniu Sieciech nie zostałby przez pewien czas najważniejszą osobą w naszym państwie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Adrian00: jak to sie ma do tego co powiedziałam? św. stanisław jest naszym świętym, wojciech w sumie też(nie bez powodu dzieki niemu dostalismy arcybiskupstwo), sw włodzimierz nie był ani z czech ani z polski więc nijak ma się do tego Twój argument.
@Adrian00: zresztą sam sobie zaprzeczasz :D Najpierw piszesz, że NIE MA świętych ze słowianskimi imionami a potem, że przez wcześniejszą chrystianizacje czech JEST najwięcej świetych ze słowianskimi imionami :D
@sugas: Nie zaprzeczam sobie, tylko niefortunnie to napisałem, a ty źle zrozumiałaś co miałem na myśli. Imiona słowiańskie były tępione, nie można było ochrzcić dziecka, które nie ma swojego świętego patrona. Nawet teraz tak jest. Wiadomo już, że Mieszko II już musiał mieć chrześcijańskie imię Lambert. A urodził się on wcześniej od św. Stanisława. Tak więc, albo imiona słowiańskich świętych pochodziły z innych krajów słowiańskich, gdzie chrześcijaństwo było wcześniej, albo z
@sugas: Miałem na myśli wtedy, że niechrześcijańskie imiona były tępione, dlatego nie są teraz tak popularne. Zobacz sobie listę najpopularniejszych polskich imion. Najbardziej popularne są imiona żydowskie, rzymskie, greckie a dopiero potem słowiańskie. Tak samo było 100 lat temu i lat kilkaset. Także chciałem powiedzieć, że imię staropolskie nie koniecznie oznacza imię słowiańskie.