Wpis z mikrobloga

@straggler: A co powiesz o imionach Zabulon, Issachar, Gad? Imiona Biblijne. Są to synowie Jakuba albo Izraela. I dlaczego z trzech mędrców, tylko Kacper jest popularnym imieniem? :) Melchior nie brzmi jakoś pretensjonalnie, nie jest brzydkie. Jego winą jest tylko to, że się nie przyjęło.
@straggler: To może zacznijmy od pierwszego człowieka, który podjął przymierze z Bogiem? Abraham albo Abram. Nie znam nikogo o tym imieniu, a imię ojca wszystkich żydów jest od lat najpopularniejszym imieniem nadawanym chłopcom w Polsce :)
@straggler: Jezusów jest za to od groma w krajach hiszpańskojęzycznych. Przypominam, że do niedawna, tj. 200 lat temu, imię Maria również było tabu. Poza tym Abrahama nikt nie uważa za syna bożego.
Co ja chcę powiedzieć, że jakie względy decydują? Moim zdaniem żadne. Nie ma imienia nienormalnego, jest tylko popularne albo niepopularne. Bo co np. jest złego w samym imieniu Adolf? :D Dając dziecku imię Józef nikt się nie zastanawia nad
@Adrian00: Przeprasza ty masz 18 lat?
Abraham jest popularny w wyznaniach protestanckich, ale my mówimy o Polsce. Niepopularne z powodu tego, że to imię Jezusa, chyba wiesz co mam na myśli. Józef się obronił, bo zawsze się mówiło sam tylko jego pseudonim Stalin bez imienia po przecinku z Leninem, a przede wszystkim dlatego, że Józef był 20 razy bardziej ukorzeniony niż Adolf oraz wielu ludzi nie wiedziało i nie wie do