Wpis z mikrobloga

@SuperPunia: Dziwne, że butów nie gryzie. W jakim jest wieku? Pewnie młody jeszcze, skoro zdarzy mu się psiknac :D Z kotem mam podobny problem - mój otwiera drzwi od pokoju, pies wpada i robi bajzel. Mnie mój strasznie denerwuje, nie raz miałem ochotę urwać mu głowę, ale te jego słodkie oczy i bezbronnosc dają mu fory :(
@JUSTd0IT: i te same zepsute przez hodowców psy są dalej rozmnażane przez pseudo, więc jaka to różnica? Żadna. Tu #!$%@? i tu #!$%@?, ale skoro poruszasz już ten temat, to hodowla od pseudo różni się tym, że pies reproduktor przechodzi najpierw wystawy, na których brana pod uwagę jest zgodność z wzorcem rasy, z później przechodzi przez badania genetyczne. Czy pseudo to robi? .. no nie robi.
Także akurat ten argument nie
@matra: Z częścią się zgadzam, ale bierzesz pod uwagę to, że "wzorzec rasy" to ściema ? - radzę prześledzić historię jak ten wzorzec się zmienia. Uważam, że właśnie to dążenie do idealizmu zniszczyło psy - krótkie nosy, krótkie łapy, masa skóry. Osobiście nie mam już psa ale też nie widzę różnicy czy sąsiadka zapłaci za mopsa 2k z rodowodem czy 500zł bez bo ten pies - to i tak zmodyfikowana rasa
Ja to tylko powiem. Nie wiem jakim cudem ludzie nieczystej rasy sie rozmnażają. Mało tego to karygodne ze większość. W ogóle sie nie przebadała, maja wiele chorób. Nie maja rodowodu szlacheckiego. I sie rozmnażają. A najwiecej maja dzieci ci z patologii na rodzine co przypada. Mowię stanowcze nie rozmnażaniu sie ludzi bez rodowodu szlacheckiego z jaka kolwiek choroba genetyczna! A potem ludzie sie dziwią. Ze alergie ze słaby wzrok. Za takie cos
Uważam, że właśnie to dążenie do idealizmu zniszczyło psy - krótkie nosy, krótkie łapy, masa skóry. Osobiście nie mam już psa ale też nie widzę różnicy czy sąsiadka zapłaci za mopsa 2k z rodowodem czy 500zł bez bo ten pies - to i tak zmodyfikowana rasa i czy tak czy tak to dusi się przez całe swoje życie


@JUSTd0IT: Co do pierwszego zdania no to masz rację, twierdzę podobnie. Co do
Btw. Ja rozumiem ze jak jakieś dziwne hodowle gdzie reproduktorka jest wykorzystywana etc. Ale najeżdżać na ludzi jak tutaj koleżanka. Ze z kimś uzgodnili ze rozmnożą swoje psiaki. Gdzie to istoty żywe i ich głównym celem życiowym poza jedzeniem i sraniem jest rozmnażanie. Najeżdżać ze jak nie rodowy to karygodne to przegięcie. Sam jestem za tym aby zamykać ludzi którzy złe traktują reproduktorki i po prostu jest to znęcanie nad zwierzęciem. Ale
@porque: ironia ironią, ale weź pod uwagę to, że więcej w bidulach jest zwierząt niż niechcianych ludzi. Pseudo najwięcej zasilają bidule, dlatego wojuje się o to, żeby albo kupować rasowe ze sprawdzonego źródła, albo adoptować, a nie bawić się w półśrodki, które wyrządzają najwięcej szkody.
Zresztą - napisałam już wyżej jak to wygląda, drugi raz pisać nie będę, wdawać się w dalszą dyskusję też nie zamierzam.
Bo nie oszukujmy większość ras nie powstała zeby były jak najzdrowsze tylko do określonego celu.


@porque: te do zadań specjalnych [czyli nie ozdobne] nie mogły być chorowite i nadal nie są [tyle, że to mniej popularne rasy, niezbyt tanie.
@matra: no z tym sie mogę zgodzić. Bo najgorsze jest wlasnie tak jak mówisz. Teraz idę czytać bo dużo napisałaś tam xD ale z tymi bidulami to sie zgadzam. Ale nie oszukujmy sie patologia pozostanie patologia. :/ no ale tego juz nie zmienimy. Tego juz nie da sie kontrolować ze właściciel po prostu jest #!$%@? :/
@matra: ale nie oszukujmy sie najeżdżanie na autorkę wpisu ze ma nadzieje ze to pies zrodowodem. Gdy nie na hodowli. Pewnie zrobi to raz w życiu albo z dwa to gruba przesada jak na moje.
@porque: stary, weź stu właścicieli psów, którzy rozmnożą swojego psa tylko RAZ. To jest właśnie całkowity brak odpowiedzialności społecznej, przez którą są problemy, bo ludzie mają dwa podejścia:
- śmiecę na ulicy bo przecież wszyscy tak robio xD
- wyrzuciłam tylko jednego papierka, od jednego papierka świat się nie zabrudzi [powiedział każdy człowiek na ziemi]
Wiesz o co chodzi? Dlatego ja ni #!$%@? nie rozmnożyłabym swojej [i tak wysterylizowanej] suki, żeby
@JUSTd0IT: żeby sprzedawać psa z pseudo nie musisz władować w niego tyle hajsu co właściciel legalnej hodowli, więc jako seba nie musiałbyś kasować za niego 3k. Ponadto gdybyś był sebą, to wiedziałbyś, że za 3k kundla nie opchniesz, a zależy Ci na jego pozbyciu się [czyt skasowaniu hajsu], więc dasz niższą cenę.
Chyba, że o co innego Ci chodzi, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam.

I jakby co widziałam już kundle