Wpis z mikrobloga

Zapewne duża część wykopowiczów płci męskiej odbywa wraz ze swoimi partnerkami wypady do centrów handlowych na tzw. zakupy. Dziś miałem okazję uczestniczyć w takiej wyprawie. Gdy byliśmy w jednym ze sklepów z odzieżą wyłącznie dla Pań do mojej głowy wkradła się pewna obserwacja. Obserwacja niezwykłej analogii.

Kobiety poruszały się po orbitach wytyczonych między stolikami i wieszaki niczym przepiękne planety w przestrzeni kosmicznej. Większość z nich miała swoje księżyce. Małych, smutnych, znudzonych mężów/chłopaków posłusznie orbitujących wokół. Były i planety karłowate (córki dumnie idące w ślady swoich mam). Udało mi się również zaobserwować pary lub grupy koleżanek - takie układy podwójne, potrójne i więcej (wyjątkowe z nich były gwiazdy). Najgorsza jednak była czarna dziura na środku sklepowej galaktyki tzw. kasa. Jej potężna grawitacja pochłania wszystko. W tym fotony i pieniądze z portfela. Kończąc dodam tylko, że jak to bywa w pobliżu czarnych dziur, czasoprzestrzeń była mocno zagięta. Czas płyną wyjątkowo powoli. Pozdrawiam @Nedved - jedyny (mam nadzieję) księżyc Małgosi.

#astronomia #zakupy #feszyn #heheszki #niewiemjaktootagowac
  • 3
@Nedved: ja bym powiedział że analogią grawitacji jest tutaj wyprzedaż - SALE!!!! to jej magiczne oddziaływanie pcha te planety i ich ksiezyce wprost do czarnej dziury ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)