Wpis z mikrobloga

Użytkownicy #android może pomożecie. Mój smartfon nie widzi karty microSD oraz pamięci wbudowanej. Wiecie może co powinienem zrobić? Jak podłączam telefon do komputera to też nic nie wykrywa. Mój smartfon to Prestigio PAP 3450
  • 24
@MichalxD: Tak Jak koledzy wyżej radzą: "twardy reset dobry na wszystko" :). Najpierw spróbowałbym go wykonać z poziomu systemu Android (Ustawienia >> Kopia i kasowanie danych) bez czyszczenia pamięci wewnętrznej - jak się uda to może odzyskasz dane z pamięci. Jak się nie uda to pozostanie opcja z czyszczeniem flasha, a wtedy niestety stracisz wszystkie dane - ale mam nadzieję, że przynajmniej telefon "ruszy". Jeśli nie to będę zmuszony zaprosić Cię
@Piotrek-FIXIT: Tak, mam najnowszy firmware. Teraz telefon lezy w serwisie X-kom, bo wysypał sie system. Najpierw przestał widziec kartę sim, potem jak wchodziłem do ustawień kart sim to wyrzucało do ekranu głownego z błedem "android.com został zatrzymany". potem factory reset i juz cegla. chyba pokasował sobie recovery i jakies pliki przy okazji, bo nawet launcher sie nie odpala. tylko ekran blokady i czarny ekran poza tym. zobaczymy co mi powiedza ci
@wylinka_wensza: No to jeśli telefon pojechał na reklamację to może dotrze do naszego serwisu :). Tak czy owak próbowałem zdublować nieco Twoje problemy na moim telefonie, ale chyba z miernym skutkiem, być może nie potrafię wywołać niektórych "usterek", albo coś robię źle. Drobne utrudnienie może też stanowić fakt, że przyzwyczaiłem się już do obsługi telefonu i jeśli coś działa inaczej niż w innych urządzeniach to po prostu tego nie zauważam (brak
@Piotrek-FIXIT: Niestety nie. Przywróciłem fabryczne i nie widać pamięci wbudowanej i co jakiś czas telefon sam szuka karty SD i zawsze z niepowodzeniem. Na razie nie mogę oddać telefonu, bo jest mi bardzo potrzebny, a zwykłych aparatów w domu nie mam. Wszystko w szufladzie popsute.
@Piotrek-FIXIT: no ja kontakty mialem zdublowane od zawsze, ale tylko przy szukaniu na liscie polaczen. W kontaktach mam ustawione wyswietlanie tylko kontaktow na tel. Tak jak mowie kwestia tego, ze jest roznica w zapisie tych numerow. bo jak ktos do mnie dzwonil to pokazywal sie zawsze ten numer z googla.
Ja zaczalem korzystac z google kontakty jak przesiadalem sie z wp 6.5 na andka i tak juz zostalo;)
a co do
@MichalxD: no cóż. Zatem nie pozostaje Ci chyba nic innego niż skorzystać ze ścieżki serwisowej - jeśli przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło to pewnie skończy się wymianą płyty głównej na nową, ale to tylko moje wstępne przypuszczenie. Daj znać jakbyś się zdecydował na rejestrację zgłoszenia - jak urządzenie do nas dotrze to podpytam serwis co się udało zdiagnozować.
@wylinka_wensza: chętnie pomogę, ale bez numeru zlecenia serwisowego albo numeru seryjnego urządzenia
@wylinka_wensza:
PAP5300 z X-KOM dalej ani widu ani słuchu w naszym systemie... - może to do nas w ogóle nie trafi tylko zostanie rozpatrzone bez wizyty w serwisie.

@MichalxD:
"do miesiąca" ??? A skąd taka informacja ? :)
Szkoda, że nie oddałeś urządzenia do razu do naszego serwisu (wysyłka DHL-em jest w systemie door-to-door bez żadnych kosztów - wystarczy tylko wypełnić nasz formularz serwisowy on-line i można samemu śledzić przebieg
@wylinka_wensza: Od momentu przyjęcia paczki w serwisie mija zazwyczaj od 4 do 10 dni kalendarzowych do odesłania urządzenia zleceniodawcy (czas zależy od zakresu testów jakie trzeba przeprowadzić).
Jeśli Twoje urządzenie jedzie z Częstochowy, a nie z Warszawy, to jest jedno zlecenie w naszej bazie, jutro powinno zostać odebrane przez kuriera i w piątek zapewne trafi do nas. Więcej szczegółów ne mogę teraz podać.