Wpis z mikrobloga

#java #programowanie #liferay #maven #eclipse

Ok mam projekt ktory lokalnie mi dziala, poczatkowo byl to zwykly liferay portlet, pozniej przerobilem go do projektu maven, lokanie dziala bez problemu, lecz gdy wgrywam go na serwer produkcyjny dostaje cos w stulu

noclassdeffounderror could not initialize class i tam nazwa classy, oczywiscie jakby to bylo przez zaleznosci to ok, tylko ze ten plik to klasa ze zmiennymi statycznymi i nie rozumiem dlaczego tak sie dzieje, ktos moze mial ten problem? (plik/klasa wewnetrzna projektu)
  • 26
@Uszatyy: tak, ten sam plik wrzucony lokalnie cyka jak talala, na serwerze juz nie :( i sypie ten blad :/ moze cos podczas kompilacji cos, to znacyz nei wiem ze minimalnie inna wersja czy cos :/ ale nie ograniam dlaczego
  • 0
@Uszatyy: w pomie mam typu automatyczna wersja liferay która jest ustawiona w pomie parent. Ktory ma wersje ta z serwera. Bo projekt podpięty do subversion. Reszta zawsze działała bez problemu. Ten niestety robi problemy. Jutro postaram sie cos ogarnąć. Jak nie uda mi sie rozwiązać. Typu ustawienia z poma i log z konsoli
  • 0
@szczepqs:

@Uszatyy:

Ogólnie jakiś bubel musiał zostać po tym jak wygrywałem lokalnie i pózniej jak przerobiłem na projekt maven nie było problemu jak wygrywałem lokalnie. Ale pomogła zmiana nazwy klasy statycznej i po problemie. Ale dzięki za pomoc :)
  • 0
@Uszatyy: ale mam takie cos. Używam clean install od mavena. Ale wdarł sie jakiś bubel. Od początku jak za pierwszym razem zrobiłem deploy to juz takim błędem rzucało. A zawsze robię najpierw clean. Ale dzięki za radę. A jak mogę automatycznie deployowac. Jak mam serwer nie u siebie lokalnie tylko łącze sie przez putty i ftp. Pytam sie bo moze mozna jakoś to zrobić :)
  • 0
@Uszatyy: i jakiś skrypt do usuwania pluginow z serwera tez jakaś porada by sie przydała. Link czy za czym sie rozejrzeć. Bo jak potrzebowałem to zazwyczaj usuwałem ręcznie.
@porque: Generalnie nie wiem czemu przerzucasz paczkę na serwer. Jeśli tylko po to, żeby przetestować czy działa to troszeczkę się mija z celem. Postaw sobie lokalnie np. jbossa ( jboss 8 - wildfly) i na nim uruchamiaj sobie jary/wary/eary. Maven poprzez polecenie clean czyści tylko to co sam wcześniej zbudował (przekompilował do binarek), więc nie dotyka ono czyszczenia serwera.