Wpis z mikrobloga

Mirki jak into prywatne usługi medyczne? Jak sobie gdzieś w jakiejś klinice wykupię abonament (ubezpieczenie?) to mogę sobie np pójść od razu na jakiś zabieg, na który w publicznej służbie czekam od długiego czasu? (np drobna chirurgia etc)

Albo jak to samo zrobię u jakiegoś stomatologa, to też tam mogę od razu pójśc i załatwić swoje problemy?

Dajcie znać jak to działa w praktyce bo absolutnie nie mam pojęcia, a trochę kaski więcej ostatnio wpada więc rozważam olanie tego publicznego syfu.

#medycyna #prywatnasluzbazdrowia #pytanie #bogactwo #lekarz #nfz
  • 4
  • Odpowiedz
@introligat0r: U mnie działa to tak. Firma wykupiła "pakiet" w firmie Medicover. Daje nam to nielimitowaną ilość wizyt u internisty i limitowaną ilość (od 2 do 6 w roku) wizyt u specjalisty (np. psycholog, ortopeda, itp.). Koszt to ok. 50 złotych miesięcznie odciągnę na "podatek". Co do dentysty szału nie ma tylko 10% rabatu przy zabiegu. Wszystko rozbija się o kasę. Im lepszy abonament tym lepsza jakoś usług (większe limity).
  • Odpowiedz
@introligat0r:
Nie, jak ktoś ma przewlekłe choroby to polisa jest droższa, tak jak droższe jest autocasco u młodych kierowców. Przynajmniej tak jest z ubezpieczeniem zdrowotnym w USA. Tam jak masz stwierdzone coś, co wymaga leczenia zabiegowego, to nikt Ci nie zrobi tego na składce wykupionej po diagnozie. To już nawet nie mogłoby nazywać się ubezpieczeniem.
  • Odpowiedz