Wpis z mikrobloga

@Felonious_Gru: Jeżeli ktoś nie daje z zasady, to moim zdaniem można. Jeżeli ktoś nie daje, bo został olewczo obsłużony i właściwie to maszynowo, bez uśmiechu, bez słowa, to też można, bo w końcu można tak ukarać chamka. Ale jeśli kelner nie zaszedł nam za skórę, ma pogodny wyraz twarzy, jest pomocny jak trzeba, to dać naprawdę wypada, bo on na te napiwki naprawdę liczy.

Czy serwis wliczany jest w usługę
  • Odpowiedz
@Mysiunia_: czemu od razu chujem? Ja pracowałem jako kelner, ale nie powiedziałem nigdy c--j na kogoś kto nie dorzucił mi napiwku. Napiwki wzięły się stąd, że kiedyś w dobrym guście było nie dojadać dania, aby zostawić trochę dla obsługi. Potem zostało to przekształcone w napiwek. Powinnaś być zła na szefa, który mało płaci tłumacząc się że "dostaniesz z napiwków". Do tego jeszcze najlepiej podzielić się z barmanem 10% i kuchnią
  • Odpowiedz
@Lordzio: Ja chciałęm jedynie zapytać, czemu krawaciarze z korpo nie dają napiwków, a nie zmuszać ludzi do ich dawania bezwzględnie. Ja uważam, że kelnerowi się należy, inni niech robią, co chcą, ja nie wnikam, wypowiedziałem swoje zdanie jedynie, że kto nie daje, ten moim zdaniem trąci cebulą. Ja nie zmuszam cię od dawania, ale licz się z tym, że nie każdy tak uważa i możesz się naciąć kiedyś ze znajomymi
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: Mów co chcesz, ale uważam zostawianie napiwków za idiotyczny zwyczaj który przyszedł z USA. Tam to już nawet fryzjerowi się zostawia tipa. Napiwek jest dobrą wolą klienta i tyle. Później taki kelner czy barman olewa klienta i jeszcze on niby jest tym złym bo nie zostawił tipa. Ciekawe o kim to gorzej świadczy.
  • Odpowiedz
@brukiew: Nie dają napiwków bo kelner to zwykły podawacz jedzenia, ni mniej ni więcej. Zasługuje na napiwek jak pani w biedronce.

Napiwki to można dać, taksówkarzowi jak będzie jechał po przepisach, żeby nas gdzieś zawieźć na czas, napiwek można dać dostawcy z pizzerii, który przyjedzie do nas od razu a nie na końcu. Ja np. zawsze daję napiwek barmanowi, zawsze potem dostanę lepiej zrobionego drinka, albo nie będę czekał w
  • Odpowiedz