Wpis z mikrobloga

@Kacc: Rzeczywiście, nie dokładnie przeczytałem. W takim razie księża kościoła anglikańskiego będą musieli odejść, jeżeli mają udzielać ślubów wbrew własnej woli.
  • Odpowiedz
@kiera1: a poza tym w kościele anglikańskim nie ma ślubów par homoseksualnych, no ale to kwestia przeczytania linkowanego artykułu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale wiesz, że oni nie pozywają kościoła chrześcijańskiego tylko anglikański?


@Kacc: Aha, a anglikanie to są muzułmanie? Czy może buddyści?
  • Odpowiedz
@Emes91: przyznaję, że w ferworze tej masakracji podobnie, jak autor wpisu pomyliłem jednorazowo kościół katolicki z 'kościołem chrześcijańskim', pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kacc: Ale na tej podstawie próbowałeś obalić powoływanie się przez @kiera1 na doktrynę chrześcijańską, więc Twoja rzekoma masakracja jest zwykłym fejlem. Tym bardziej, że Kościoły anglikańskie (bo nie ma jednego tak BTW, są wspólnoty, które uznają zwierzchnictwo papieża) teologicznie nie różnią się za bardzo od katolików.
  • Odpowiedz
> a poza tym w kościele anglikańskim nie ma ślubów par homoseksualnych, no ale to kwestia przeczytania linkowanego artykułu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kacc: Nie powiem, nabrałem się jak dziecko. No ale to dowodzi jednak mojej racji, homoseksualiści niesłusznie domagają się ślubów kościelnych.
  • Odpowiedz
@maniexx: Podstawą nauki Kościoła Katolickiego jest Nowy Testament - ma to związek z działalnością Jezusa, którego ofiara jest najważniejszą tajemnicą wiary. Jezus ustanowił przykazanie miłości jako nadrzędne wobec wszelkich innych praw. KK Stary Testament uznaje za dziedzictwo, ale nie każe go traktować dosłownie, ponieważ należy on do innych czasów. Ponadto obowiązująca jest nauka płynąca z Katechizmu Kościoła Katolickiego, a nie z Biblii rozumianej dosłownie.

To tytułem wstępu. Teraz do punktu
  • Odpowiedz
@theun: Absolutnie nie zamierzam dyskutować na wykopie o nauce kościoła. Nie ma jednak ona znaczenia dla tego co napisałem. Homoseksualni katolicy mogą chcieć zmienić naukę kościoła. Nie ma w tym żadnej hipokryzji.
  • Odpowiedz
@maniexx: Zgadzam się i rozumiem. Pisałem w zasadzie trochę z chęci przedstawienia kilku istotnych dla sprawy prawd, a trochę ot tak.

Kościół tworzą ludzie, więc wszelkie działania homoseksualnych katolików są jak najbardziej na miejscu, o ile przyświeca im dobra wola.
  • Odpowiedz